RegionWiadomość dnia

Zawiercie wspiera tych, którzy wspierają i pomagają niepełnosprawnym

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęło program i jedno z miast naszego regionu już do niego dołączyło. Mowa o Zawierciu i tzw. „Opiece Wytchnieniowej”, która wspiera opiekunów osób niepoełnosprawnych. Co ważne osoby, które zostaną do programu zakwalifikowane za pomoc nie zapłacą.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Wsparcie w formie opieki wytchnieniowej realizowanej w Zawierciu zakłada świadczenie usługi w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej, przy uwzględnieniu oczekiwań osoby sprawującej na co dzień opiekę. Opiekunowie, którym przyznano pomoc w postaci usługi opieki wytchnieniowej nie ponoszą odpłatności za usługę przyznaną w ramach programu. czytamy na łamach portalu internetowego Twoje Zagłębie. W pierwszej kolejności z opieki wytchnieniowej maja skorzytsać opiekunowie niepełnosprawnych dzieci oraz osób, które są całkowicie niesamodzielne. W ramach tego programu jest pewien limist, a mianowicie 240 godzin roboczych, w trakcie których opiekun może zostać odciążony od opieki nad niepełnosprawnym bliskm. Wszelkie potrzebne dokumenty można składać w zawierciańskim MOPS-ie. Każdy wniosek będzie oceniany w specjalnej skali. Więcej informacji na stronie Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej w Zawierciu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Umowa społeczna ws. górnictwa ma zostać opracowana do końca grudnia [WIDEO]

Kuria katowicka zmienia zasady tegorocznej kolędy. Odwiedziny duszpasterskie tylko „na zaproszenie” [WIDEO]

Nauczanie zdalne w dziewięciu szkołach w regionie, m.in. Gliwicach, Rybniku i Żywcu

źródło: Twoje Zagłębie
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close