RegionSport

Zawodnicy GKS Tychy to nieźli wąsacze! Zapuścili wąsy w konkretnym celu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kiedyś był po prostu wąsy były modne, teraz mają zwrócić uwagę na bardzo poważny problem. Na całym świecie aktorzy, sportowcy, muzycy i celebryci zapuszczają wąsy dla jaj. Od kilku lat w akcji „Movember” biorą udział hokeiści Mistrzów Polski. Teraz dołączył do niej piłkarz GKS Tychy, Sebastian Steblecki.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Najczęściej jak spotykam ludzi, to pytają mnie czy ten wąs jest doklejony. Jedna osoba stwierdziła nawet czy przypadkiem nie przeniosłem się do lat osiemdziesiątych. Wszyscy reagują bardzo humorystycznie – mówi Sebastian Steblecki, piłkarz GKS Tychy.

W ten sposób prowokują do dyskusji i zwracają uwagę na konieczność wykonywania badań profilaktycznych, które pozwolą na szybkie wykrycie raka prostaty i jąder. Szacuje się, że co trzeci mężczyzna w wieku od 50 do 80 lat oraz 80% mężczyzn po 80 roku życia zachoruje na raka prostaty. Ryzyko wzrasta wraz z wiekiem i dotyczy mężczyzn po 45. roku życia. Nowotwór ten zajmuje niezmiennie 4. miejsce pod względem śmiertelności na świecie.

Zawodnicy GKS Tychy zapuszczają wąsy - wszystko w ramach akcji MOVEMBER. (fot.GKS Tychy)
Zawodnicy GKS Tychy zapuszczają wąsy – wszystko w ramach akcji MOVEMBER. (fot.GKS Tychy)

– Ja będę szczęśliwy jak chociaż jedna osoba, które mnie zobaczy, pójdzie na badania. W naszej szatni jest kilku zawodników, którzy zapuścili wąsy. Prym wiodą Amerykanie, bo akcja „Movember” jest tam niezwykle popularna – dodaje Filip Komorski, hokeista GKS Tychy.

Na profilu GKS Tychy na facebooku każdy może pochwalić się swoim wąsem. W komentarzach pod filmem kibice mogą publikować zdjęcia. Autorzy najbardziej kreatywnych wąsów otrzymają zaproszenia na mecze pucharowe: 1/8 Totolotek Pucharu Polski: GKS Tychy – ŁKS Łódź i hokejowy turniej finałowy na Stadionie Zimowym w Tychach!

POMÓŻCIE MAŁEJ JULCE! Operacja może uratować aniołkowi życie! Serwis SILESIA FLESZ od poniedziałku do piątku o 16.00, 17.45, 20.00 i o 23.00 w TVS!

źródło: GKS Tychy

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tylko fakty, zero mitów! Konferencja o SIECI 5G w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach [ZDJĘCIA]

Gwiazda szlagierowej sceny ciężko chora! Przyjaciele organizują pomoc dla Remika z Duo Bayer’s

Katowice: 19-latka zginęła potrącona przez tramwaj. Miała słuchawki w uszach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close