RegionWiadomość dnia

Żegnaj choinko, czyli co zrobić ze świątecznym drzewkiem po świętach?

Przez kilkanaście dni była ozdobą mieszkania, ale po święcie Trzech Króli w wielu domach staje się niepotrzebna. W większości miast choinki traktowane są jako odpady wielkogabarytowe. Trzeba więc sprawdzić, kiedy można je postawić przy śmietniku.

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!


-Prawda jest taka, że w zależności od zarządcy danej nieruchomości czy administratora spółdzielni, ten wywóz odpadów czy zagospodarowanie śmieci odbywa się w różny sposób. Dlatego w niektórych miejscach przy altanach są specjalne miejsca na odpady wielkogabarytowe i w tych miejscach te choinki kładziemy, a w niektórych są to specjalne pojemniki – mówi Ewa Grudniok, Urząd Miasta w Tychach.

W większości miast, firmy, które zbierają choinki, przeznaczą je na kompost
W większości miast, firmy, które zbierają choinki, przeznaczą je na kompost

W Tychach mieszkańcy domków jednorodzinnych mogą wywozić choinki do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów. W Chorzowie jak co roku tutejszy Urząd Miasta przygotował specjalny kalendarz wywozów odpadów wraz z wykazem ulic. Choinki będą odbierane przez 11 dni.

-I tak też zaczynamy pod koniec stycznia, no bo już każdy pod koniec stycznia chce się pozbyć choinki z domu, więc wychodzimy tutaj naprzeciw mieszkańcom i od 28 stycznia będziemy jeździć z takim patrolem, powiedzmy, który będzie zbierał te choinki od naszych mieszkańców, aby one po prostu nie wylądowały na śmietniku – mówi Kamil Nowak, Urząd Miasta w Chorzowie.

 

W większości miast, firmy, które zbierają choinki, przeznaczą je na kompost.

(Radosław Nosal)

W większości miast choinki traktowane są jako odpady wielkogabarytowe. Trzeba więc sprawdzić, kiedy można je postawić przy śmietniku
W większości miast choinki traktowane są jako odpady wielkogabarytowe. Trzeba więc sprawdzić, kiedy można je postawić przy śmietniku
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close