RegionWiadomość dnia

Żegnaj choinko, czyli co zrobić ze świątecznym drzewkiem po świętach?

Przez kilkanaście dni była ozdobą mieszkania, ale po święcie Trzech Króli w wielu domach staje się niepotrzebna. W większości miast choinki traktowane są jako odpady wielkogabarytowe. Trzeba więc sprawdzić, kiedy można je postawić przy śmietniku.

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!


-Prawda jest taka, że w zależności od zarządcy danej nieruchomości czy administratora spółdzielni, ten wywóz odpadów czy zagospodarowanie śmieci odbywa się w różny sposób. Dlatego w niektórych miejscach przy altanach są specjalne miejsca na odpady wielkogabarytowe i w tych miejscach te choinki kładziemy, a w niektórych są to specjalne pojemniki – mówi Ewa Grudniok, Urząd Miasta w Tychach.

W większości miast, firmy, które zbierają choinki, przeznaczą je na kompost
W większości miast, firmy, które zbierają choinki, przeznaczą je na kompost

W Tychach mieszkańcy domków jednorodzinnych mogą wywozić choinki do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów. W Chorzowie jak co roku tutejszy Urząd Miasta przygotował specjalny kalendarz wywozów odpadów wraz z wykazem ulic. Choinki będą odbierane przez 11 dni.

-I tak też zaczynamy pod koniec stycznia, no bo już każdy pod koniec stycznia chce się pozbyć choinki z domu, więc wychodzimy tutaj naprzeciw mieszkańcom i od 28 stycznia będziemy jeździć z takim patrolem, powiedzmy, który będzie zbierał te choinki od naszych mieszkańców, aby one po prostu nie wylądowały na śmietniku – mówi Kamil Nowak, Urząd Miasta w Chorzowie.

 

W większości miast, firmy, które zbierają choinki, przeznaczą je na kompost.

(Radosław Nosal)

W większości miast choinki traktowane są jako odpady wielkogabarytowe. Trzeba więc sprawdzić, kiedy można je postawić przy śmietniku
W większości miast choinki traktowane są jako odpady wielkogabarytowe. Trzeba więc sprawdzić, kiedy można je postawić przy śmietniku
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close