Region

Zima zaskoczyła dziś wszystkich. Paraliż w woj. śląskim [WIDEO]

Kiepsko wyglądały dziś rano drogi w całym województwie śląskim. Intensywne opady śniegu i śliska nawierzchnia utrudniały kierowcom jazdę. Największe problemy miały autobusy i ciężarówki. Tak było, między innymi w Mysłowicach, gdzie autobus linii E z Jaworzna do Katowic nie mógł wyjechać pod górę. Pasażerowie musieli czekać kilkanaście minut. Podobnie w Siemianowicach Śląskich, gdzie śliska droga przerosła możliwości miejskiej komunikacji.

 

– Nasze autobusy i tramwaje miały niestety dosyć duże opóźnienia. To wynikało właśnie z warunków atmosferycznych. Trasa między Katowicami, a Sosnowcem przez chwilę była całkowicie zablokowana. Zarówno autobusy, jak i jadące tą drogą samochody utknęły, po prostu stały w bezruchu, w korku – mówi Anna Koteras, ZTM.

Pasażerowie komunikacji miejskiej musieli się liczyć z co najmniej kilkunastominutowymi opóźnieniami. W niektórych przypadkach było to nawet ponad godzinę. Złe warunki atmosferyczne odczuli też kierowcy samochodów osobowych.

– Dzisiaj na drogach województwa śląskiego doszło do 115 kolizji i 7 niegroźnych wypadków. Większość tych zdarzeń miała miejsce na drogach osiedlowych – mówi sierż. Damian Sokołowski, zespół prasowy KWP w Katowicach.

To dane sprzed południa. Utrudnienia w komunikacji miejskiej trwały kilka godzin. Sytuacja wróciła do normy wczesnym popołudniem.(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close