Region

Katowice: Bezpieczeństwo osób starszych to priorytet. Nowa akcja urzędu miasta i policji [WIDEO]

Już wkrótce plakaty dot. bezpieczeństwa osób starszych pojawią się we wszystkich klatkach schodowych w Katowicach. To nowa akcja policji i urzędu miasta.

 

– Oprócz tego, że rozwieszamy na klatkach schodowych plakaty, które mają uczulić mieszkańców naszego miasta, zwłaszcza seniorów na to, że oni też niestety mogą być ofiarami działania przestępczego i aby zwrócić uwagę, że osoby mogą wykorzystywać ich zaufanie – mówi nadkom. Paweł Warchoł, KMP w Katowicach.

Akcja pod nazwą „Seniorze nie daj się oszukać” będzie miała bardzo szeroki zakres.

– Coraz częściej słyszymy o kradzieżach „na policjanta”, „na wnuczka”. Chcemy strzec seniorów, chcemy, by do takich zdarzeń nie dochodziło – mówi Ewa Lipka, UM Katowice.

Poza plakatowaniem, w ramach akcji organizowane są spotkania dla seniorów, w trakcie których dowiadują się oni o sposobach działania przestępców oraz, jak się przed nimi ustrzec. Plakaty pojawiły się na razie na osiedlu Tysiąclecia, w Piotrowicach i Panewnikach. W całym mieście rozwieszonych zostanie ich łącznie kilka tysięcy.(Radosław Nosal)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close