KrajRegion

Złamał zasady kwarantanny, bo zabrakło mu papierosów

Nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu narażając tym samym inne osoby na ryzyko zarażenia. Przykładem tego może być 65-letni mieszkaniec Głogówka, który w trakcie obowiązującej go kwarantanny wyszedł do sklepu po papierosy.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

26 marca, policjanci z Głogówka (woj. opolskie) kontrolowali jednego z mieszkańców miasta. Niestety funkcjonariusze nie zastali go pod wskazanym adresem. Podczas ponownej kontroli – dwie godziny później – mężczyzna był już w miejscu zamieszkania. 65-latek znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Policjantom oświadczył, że wyszedł jedynie do sklepu, bo brakło mu papierosów.

W tej sprawie policjanci wszczęli już postępowanie sprawdzające w kierunku art. 160 kodeksu karnego. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. O całej sytuacji poinformowany został również inspektorat sanitarny.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

5 NOWYCH OFIAR ŚMIERTELNYCH KORONAWIRUSA! Także na Śląsku!

Terminy ślubów cywilnych odwołane przez koronawirus. Miasto: „Nie przekładajcie ich na kwiecień!”

BUNT prezydentów Śląska i Zagłębia! „Nie jesteśmy w stanie bezpiecznie przeprowadzić wyborów 10 maja!”

 

źr. Policja Opolska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close