KrajRegion

Złe odśnieżenie samochodu może być bardzo kosztowne. Zbyt dużo śniegu na aucie to 500 zł i 6 punktów karnych!

Jeśli ktoś ma garaż, to ma problem z głowy. Ale większość kierowców, zanim ruszy w trasę, na przygotowanie samochodu musi zimą poświęcić więcej czasu.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

-Ja mam swój wiek i wiem, że się brudzą auta, szyby przy hamowaniu, czy przy czymś. A i widoczność inna, to są dwa warunki tylko po mojemumówi Janusz, kierowca.

Jeśli policja stwierdzi, że nieodśnieżony samochód stwarza zagrożenie na drodze, może nałożyć na kierowcę mandat.

-Bo trzeba, jednak uczyć kierowców porządku. Jak się nie działa to potem tylko są skutki, że ludzie giną na drogach, a jednak trzeba tego przestrzegać według mnie –  mówi Krystyna kierowca.

Złe odśnieżenie samochodu może być bardzo kosztowne. Zbyt dużo śniegu na aucie to 500 zł i 6 punktów karnych!
Złe odśnieżenie samochodu może być bardzo kosztowne. Zbyt dużo śniegu na aucie to 500 zł i 6 punktów karnych!

Największe zagrożenie stwarza śnieg leżący na dachu auta. W momencie przyspieszenia, może spaść na inne samochody. Nietrudno w takiej sytuacji o wypadek.

-Oczywiście, jeżeli coś skończy się, zdarzy się wydarzeniem drogowym, wypadkiem drogowym wtedy ten kierowca może zostać pociągnięty do odpowiedzialności właśnie za spowodowanie tego wypadku. Natomiast mniejszą karą jest to, kiedy będziemy stwarzać pośrednie zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprzez właśnie ten spadający śnieg. Kara wtedy może sięgać do 500 zł i 6 punktów karnychmówi podkom. Tomasz Bratek Wydział Ruchu Drogowego KWP Katowice.

Inaczej wygląda sytuacja z oponami zimowymi. W Polsce nie ma nakazu stosowania zimówek. Specjaliści i policja zalecają jednak, żeby ze względów bezpieczeństwa, w miesiącach zimowych stosować opony przeznaczone specjalnie na tę porę roku.

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabójstwo Patrycji: Zamordowana 13-latka była w ciąży? Ma to wyjaśnić sekcja zwłok

Kto jest odpowiedzialny za osiedlowe drogi? Od dwóch dni większość z nich to zimowy koszmar! [WIDEO]

Nowe zasady kwalifikacji wojskowej w 2021 roku

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close