KrajSport

Złoty i brązowy medal w rzucie młotem! Włodarczyk i Kopron na podium!

Dwa medale w jednym konkursie rzutu młotem na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 dla Polski! Złoty medal zdobyła Anita Włodarczyk, brązowy Malwina Kopron!

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Mamy polski dzień na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020! Złoty medal w rzucie młotem zdobyła Anita Włodarczyk. W silnie obsadzonym przez Polki konkursie finałowym – brązowy medal wywalczyła Malwina Kopron! Anita Włodarczyk, zdobywając złoty medal w Tokio dokonała historycznego wyczynu. Zdobyła złoto olimpijskie trzeci raz z rzędu – co do tej pory żadnej z zawodniczek w historii lekkoatletyki jeszcze się nie udało! Zdublować wynik Włodarczyk miała szansę tylko Chorwatka Sandra Perkowić. Jednak nie udało się jej stanąć na podium Tokio 2020 w rzucie dyskiem.

Anita Włodarczyk zdeklasowała w Tokio konkurentki. Już do finału dostała się przebojem, kwalifikację uzyskując w pierwszej próbie. W finale konkurentkom zafundowała demolkę, rzucając młotem na odległość 77,48 metra. Mogło być do złota jeszcze srebro, bo przed ostatnią próbą Malwina Kopron z odległością 75,49 metra, zajmowała drugie miejsce. Ta sztuka jednak się nie powiodła, ponieważ Chinka Zheng Wang rzuciła 77,03 metra, przez co Kopron spadła na trzecie miejsce, zdobywając brąz. Na siódmym miejscu walkę w finale zakończyła Joanna Fiodorow.

Trzy złote medale olimpijskie Anity Włodarczyk to tylko część jej medalowego dorobku – chociaż z pewnością najważniejsza. Włodarczyk ma na koncie także cztery złote medale mistrzostw świata i także cztery złota Mistrzostw Europy, a także jeden brązowy medal.

autor: Wojciech Żegolewski