KrajRegion

Zmiana czasu na zimowy tuż, tuż! Kiedy przestawiamy zegarki? [ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2020]

W tym roku po raz kolejny będziemy musieli przestawić zegarki. W 2020 roku czas z letniego na zimowy przestawimy w ostatni weekend października.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

 

Czas zimowy zmieniamy w ostatnią niedzielę października. Przestawiamy wskazówkę z godziny 3 na 2 i śpimy dłużej. W 2020 roku czas z letniego na zimowy przestawimy w nocy z soboty na niedzielę (24/25 października).

Pracownicy, którzy będą pracować w nocy z 24 na 25 października, muszą się liczyć z wydłużoną o godzinę pracą, ale pracodawca musi zapłacić im za nadgodziny lub oddać przepracowaną godzinę w inny dzień.

Kraje członkowskie Unii Europejskiej chcą znieść zmiany czasu. Po konsultacjach przeprowadzonych we Wspólnocie, okazało się, że około 80 procent opowiedziało się za tym, by czasu nie zmieniać.

Nie wiadomo, kiedy zniknie obowiązek zmiany czasu dwa razy w roku. W Polsce przeprowadzono konsultacje na temat zmiany czasu, z których wynikało, że ponad 78 procent dorosłych Polaków jest za tym, by nie przestawiać zegarków. Z rządowych danych wynika, że większość Polaków woli czas letni i ten miałby obowiązywać, gdyby zrezygnowano ze zmiany czasu.

W marcu 2019 w głosowaniu w komisji transportu PE opowiedziano się za tym, by ostatnia zmiana czasu (dla państw, które wybrałyby czas letni) nastąpiła w marcu 2021 r. Kraje, które wybrałyby na zawsze czas zimowy, ostatni raz zmieniłyby czas w październiku 2021 r. Sam Parlament Europejski również zdecydował, że zmiana czasu powinna zostać zniesiona.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Korki przed izbami przyjęć, dezorganizacja i przeciążone placówki. Dramatyczna sytuacja w powiatach bielskim i cieszyńskim [WIDEO]

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok ws. przeprowadzania aborcji w Polsce

Szpitale prywatne włączają się do walki z Covid-19. Przybędzie ponad 1000 łóżek

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Zmiana czasu na zimowy tuż, tuż! Kiedy przestawiamy zegarki? [ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2020]”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close