KategoriaKrajRegionWiadomość dnia

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Co zrobimy z dodatkową godziną? [WIDEO]

W nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października 2017r. zmieniamy czas z letniego na zimowy. Co zrobimy z dodatkową godziną?

 

W nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października 2017r. zmieniamy czas z letniego na zimowy, czyli przestawiamy zegarki z godz. trzeciej na drugą. Co zrobimy z dodatkową godziną? Większość z nas ją zapewne…prześpi. Bo co innego robić, gdy nawet komunikacja miejska staje dęba – czyli w zasadzie przez godzinę nie kursuje.

W momencie kiedy wybije godzina druga, autobusy i tramwaje mają postój – chodzi oczywiście o czas rozpoczęcia kursów, bo te pojazdy, które są w drodze dokończą swoje kursy. Natomiast po godzinie drugiej nie rozpoczyna się żaden kurs. Do godziny trzeciej te pojazdy stoją. O godzinie trzeciej wskazówki zegarów cofane są z powrotem na godzinę drugą i rozpoczyna się kolejna godzina druga, tym razem czasu zimowego – mówi Anna Koteras z KZK GOP.

Z podobnymi utrudnieniami muszą się liczyć korzystający z kolei. Pociągi PKP Intercity zatrzymają się na najbliższej stacji, gdzie będą czekać godzinę, by ruszyć w dalszą trasę, zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

O zmianie czasu na zimowy przypomniano także w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Na zwiedzających czekały ptasie warsztaty oraz pokazowe karmienie małych pand, bo magazynowanie zapasów przy przejściu na czas zimowy jest niezbędne…

Część zwierząt na pewno zmienia futro na grubsze, bardziej puchate, zimowe. Część magazynuje grubszą warstwę tłuszczu, żeby w czasie zimy przetrwać, a część, tak jak niedźwiedzie są zamykane w swoich boksach, gdzie zimę przesypiają – mówi Wojciech Żuchowicz ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie.

Tak chciałby pewnie niejeden z nas. Ale póki co, pozostaje się nam cieszyć dodatkową godziną snu.(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close