KrajRegion

Zmiana przepisów w Bytomiu! Strzelców Bytomskich pojedziemy szybciej

Podniesienie limitu prędkości z 50 km/h do 70 km/h oraz wprowadzenie jazdy „na suwak” – to tylko część zmian w organizacji ruchu drogowego, które w tym tygodniu są wdrażane przy ul. Strzelców Bytomskich.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

 

Mieszkańcy Bytomia już od dawna apelowali, aby upłynnić ruch na ul. Strzelców Bytomskich. Dlatego Miejski Zarząd Dróg i Mostów przeprowadził symulacje, po których zdecydowano się wprowadzić  tzw. jazdę na suwak, a więc naprzemiennego włączania się do ruchu, w miejscach, gdzie tworzą się zatory. Tak zorganizowany ruch ma upłynnić jazdę.

Wprowadzamy zanikanie lewego pasa ruchu przed wiaduktem kolejowym w kierunku do Tarnowskich Gór – za pomocą znaków pionowych informujących o „końcu pasa ruchu”. Dodatkowo zostanie wymalowana powierzchnia wyłączona z ruchu, na której powstanie wysepka – mówi  Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych MZDiM.

Na ul. Strzelców Bytomskich podniesiony zostanie limit prędkości z 50 km/h do 70 km/h – na odcinku od wzniesienia na wysokości ROD „Malwa” do wiaduktu kolejowego PKP na Witorze. Z wyłączeniem odcinków dojazdowych do ronda „NSZZ Solidarność”. Nie podniesiono też limitu prędkości na odcinku od skrzyżowania z ul. Odrzańską do wzniesienia. 

Taka zmiana mogłaby narazić kierowców i pasażerów na niebezpieczeństwo, ze względu na to, że pojazd zwalniający lub zatrzymujący się za wzniesieniem nie jest widoczny dla rozpędzonych kierowców – mówi Paweł Wittich. Wprowadzona została też  możliwość zawracania z obu wlotów ul. Strzelców Bytomskich na skrzyżowaniu z ul. Węglową. To rozwiązanie ma ułatwić ruch do i z ogródków działkowych i hoteli zlokalizowanych w tym rejonie.

Zmiany na ul. Strzelców Bytomskich wymagają wdrożenia nowego oznakowania pionowego, poziomego i przeprogramowania sygnalizacji na skrzyżowaniach do wyższych prędkości. Odnowa oznakowania poziomego oraz prace nad sygnalizacją świetlną  już się rozpoczęły.

Wdrożenie zmian dotyczących zanikania pasa ruchu oraz podniesienia limitu prędkości planujemy między 9 a 12 lipca przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – mówi Paweł Wittich. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na pracujące ekipy drogowców i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu. 

Po wprowadzeniu oznakowania dotyczącego zanikającego pasa ruchu Policja będzie sprawdzać, czy kierowcy jadący w stronę Tarnowskich Gór stosują się do jazdy na suwak.

Źródło: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Andrzej Duda złożył swój podpis pod projektem zmiany konstytucji

Już po koronawirusie? Kopalnie na Śląsku wznawiają wydobycie [WIDEO]

Gliwice: Samochód spadł ze skarpy na DTŚ i wpadł do stawu! W środku były 3 osoby [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close