AlarmRegionWiadomość dnia

Znalezisko na jednym ze śląskich cmentarzy! Nikt nie wiedział, że TO jest zakopane tuż za grobem! [ZDJĘCIA]

Ziemia kryje wciąż wiele tajemnic – nawet na naszych nekropoliach. Tak, jak w przypadku znaleziska na jednym z cmentarzy w Lublińcu.

 

Na jednym z lublinieckich cmentarzy znaleziono granat. Do zdarzenia doszło kilka minut przed 15.00 na cmentarzu przy ulicy Spokojnej w Lublińcu. Granat znalazł w ziemi tuż za nagrobkiem jeden z mieszkańców, podczas prac porządkowych.

Ziemia kryje wciąż wiele tajemnic – nawet na naszych nekropoliach. Tak, jak w przypadku znaleziska na jednym z cmentarzy w Lublińcu(fot.policja)

Na miejsce natychmiast udali się strażacy, strażnicy miejscy oraz policjanci z lublinieckiej grupy rozpoznania pirotechnicznego, którzy potwierdzili, że znaleziony przedmiot do granat z okresu II Wojny Światowej. Do czasu przyjazdu antyterrorystów z Katowic, policjanci ewakuowali znajdujące się na terenie cmentarza osoby i zabezpieczyli miejsce, uniemożliwiając wejście na teren nekropolii.

Granat znalazł w ziemi tuż za nagrobkiem jeden z mieszkańców, podczas prac porządkowych(fot.policja)

Także osoby odwiedzające miejsca pochówku swoich bliskich musiały opuścić teren nekropolii. Ładunek zneutralizowali katowiccy antyterroryści.Kilka minut przed 18.00 mieszkańcy mogli już odwiedzać i porządkować miejsca pochówku swoich bliskich.(WZ/policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close