Kategorie

Znamy parę finałową Mistrzostw Świata! Bardzo dużo emocji w drugim półfinale [TWEETY PO MECZU]

Dopiero dogrywka wyłoniła drugiego finalistę Mistrzostw Świata 2018 w Rosji! Na przemian przeważały drużyny Anglii i Chorwacji, jednak to Ci drudzy cieszą się z awansu do finału. Niesamowite widowisko, ogrom ciekawych bramkowych akcji i sinusoida emocji kibiców obu drużyn. Takie sportowe danie powinno być nam serwowane w każdym meczu!

Przepięknie w mecz weszła Reprezentacja Anglii! Lwy Albionu objęły prowadzenie już w piątej minucie spotkania. Faulował Modirc (Chorwacja), przez co naraził swoją drużynę na rzut wolny z bardzo niebezpiecznej odległości! Tripper ustawił piłkę w okolicach 20. metra i wykonał piękny strzał w samo okienko chorwackiej bramki. Chorwacja – Anglia 0:1!

W 14 minucie Anglicy byli bliscy zdobycia drugiej bramki. Maguire (Anglia )uderzył głową, jednak tuż obok prawego słupka! Lwy Albionu nie zwalniały tempa!

Ładnym strzałem zza linii pola karnego popisał się Perisic (Chorwacja). Bardzo mocno uderzył prostym podbiciem stopy, jednak niecelnie. Sędzia nie zauważył, że piłka odbiła się od nogi Anglika i Lwy Albionu zaczynały od własnej bramki.

Dwie minuty później szczęścia próbował Rebic! Piłka została jednak zablokowana przez jednego z angielskich obrońców.

Kane (Anglia) znalazł się w bardzo dogodnej sytuacji – sam na sam z chorwackim bramkarzem! Po uderzeniu, wprost w bramkarza i nieudanej dobitce, zauważył jednak, ze sędzia liniowy ma podniesioną chorągiewkę. Minimalny spalony!

Po pierwszej połowie Chorwacja – Anglia 0:1.

Statystyki po pierwszej połowie:

Posypały się żółte kartki na początku drugiej połowy spotkania. Pierwszą w 48 minucie gry zobaczył Mandzukic (Chorwacja), a sześć minut później żółty kartonik otrzymał Walker (Anglia).

W pierwszych 20 minutach drugiej połowy nie zaobserwowaliśmy żadnej akcji bramkowej. Dopiero w 65 minucie Rakitic dotarł do dobitki tuż poza polem karnym, ale jego strzał zablokował jeden z obrońców przeciwnika.

Perisiccccc! Chorwat dostał wyśmienite podanie od Vrsajljko i uderzył z powietrza! Bardzo efektowny gol daje remis w meczu Chorwacja – Anglia! 1:1!

Kilka minut później ponownie Perisic! Oddał mocny strzał z pola karnego, a piłka odbiła się od słupka!

Kilkanaście sekund później angielskiego bramkarza próbował oszukać Mandzukic! Przejął odbitą piłkę w polu karnym i strzelił w środek bramki. Pickford jednak świetnie obronił ten strzał.

Po regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 1:1. Czekała nas dogrywka.

Statystyki po 90 minutach gry:

W 99 minucie bardzo bliska objęcia prowadzenia była Reprezentacja Anglii! Ładne dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło w pole karne gdzie czyhał już Stones. Uderzył precyzyjnie piłkę głową, jednak chorwacki bramkarz instynktownie ją obronił!

Fantastyczną okazję zmarnował Mandzukic! Z bliskiej odległości strzelał na bramkę, ponownie jednak prosto w Pickforda. Mógł odmienić losy spotkania!

Po pierwszych 15 minutach dogrywki było 1:1.

Radość wszystkim chorwackim kibicom w 109 minucie spotkanie zaserwował Mandzukic! Piorunującym strzałem z pola karnego pokonał angielskiego bramkarza! Chorwacja – Anglia 2:1!

Chorwacja, Chorwacja, Chorwacja, Chorwacja, Chorwacja! Kto by się spodziewał, że właśnie ta drużyna będzie w finale Mistrzostw Świata! Niemożliwe? A jednak!

Bramki:

5 minuta – Trippier

68 minuta – Perisic

106 minuta – Mandzukic

Burza w internecie! Anita Włodarczyk nie wystartuje w Memoriale Skolimowskiej na Stadionie Śląskim!