KrajRegion

Znany youtuber nagrał film o Bytomiu

Niklaus Pieron, znany bytomski youtuber, w swoim najnowszym filmie w interesujący sposób opowiada o historii, architekturze i przyrodzie miasta Bytom.

Znany kanał

„Bytom — jedno z najstarszych miast w Polsce” – taki tytuł nosi film opublikowany przez Mikołaja Wilgę, który znany jest pod pseudonimem Niklaus Pieron. Od 2012 roku bytomianin prowadzi internetowy videoblog na kanale YouTube, który ma ponad 127 tys. subskrybentów. Opublikował już kilka materiałów związanych z Bytomiem m.in. dotyczący wakacyjnych podróży wąskotorówką, film poświęcony historii bytomskiego przemysłu czy szlaków rowerowych w mieście. Znany jest on także z zabawnych przeróbek wszelakich filmików oraz opowieści o śląskich, kulinarnych specjałach.

Historia, architektura, przyroda

Pieron tworzy materiały w gwarze śląskiej — dużą popularnością wśród internautów cieszą się zwiastuny m.in. takich filmów jak „Gwiezdne Wojny”, „Wiedźmin”, „Rambo” ze śląskim dubbingiem. Teraz youtuber nagrał film poświęcony naszemu miastu. Autor w ciekawy sposób opowiada o wielokulturowej historii Bytomia, oryginalnej architekturze, interesujących zabytkach, pięknych parkach i rezerwatach.

Źródło: mojbytom.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kolejny wielki wąż na os. Tysiąclecia w Katowicach? Znaleziono 2,5-metrową wylinkę gada! [WIDEO]

Córka zadzwoniła na policję: Nie mam kontaktu z matką. W mieszkaniu znaleziono szkielet!

Już oficjalnie. Piast Gliwice ściągnął zza granicy reprezentanta Polski! [WIDEO]

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close