KrajRegion

Żory: Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego w Żorach

Żory: Naczelnik Urzędu Skarbowego w Żorach informuje, że z uwagi na zagrożenia epidemiologiczne możliwe będzie ograniczenie dostępności budynku Urzędu Skarbowego tylko do sali obsługi podatnika.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Żory: Urząd Skarbowy

W związku z powyższym szczególnie zachęca się podatników do składania zeznań podatkowych drogą elektroniczną. Między innymi poprzez korzystanie z e-usług i  kontaktowanie się z Urzędem przez platformę e-PUAP.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa oferują wygodne i bezpieczne sposoby rozliczenia podatków  bez wychodzenia z domu poprzez
– TWÓJ  e-PIT
–  e-DEKLARACJE
Więcej szczegółów na portalu www.podatki.gov.pl

Dla usługi Twój e-PIT dedykowana została specjalna linia telefoniczna + 48 32 358 18 42.

Numery infolinii Krajowej Informacji Skarbowej czynne od poniedziałku do piątku w godzinach  7:00 – 18:00:
– 22 330 03 30 (dla telefonów komórkowych)
– 801 055 055 (dla telefonów stacjonarnych)
– +48 22 330 03 30 (z zagranicy)

 

Żory: Wesprzyj Seniora w wypełnieniu e-PITa

Krajowa Administracja Skarbowa, kierując się chęcią pomocy szczególnej grupie społecznej jaką stanowią emeryci, zachęca wszystkich mieszkańców do pomocy seniorom w wypełnieniu i złożeniu elektronicznego zeznania podatkowego.

Zdarza się, że osoby starsze nie radzą sobie z obsługą nowoczesnych urządzeń takich jak telefon czy komputer. Nie potrafią również samodzielnie wypełnić zeznania podatkowego, a mogliby skorzystać z przysługujących ulg i odliczeń, czy też po prostu przekazać 1% podatku należnego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.Dzięki usłudze Twój e-PIT dostępnej na stronie podatki.gov.pl, bez wychodzenia z domu, złożenie takiego zeznania podatkowego jest prostsze niż kiedykolwiek.

Jeśli w Waszym otoczeniu znajdują się osoby starsze (rodzice, dziadkowie, sąsiedzi, znajomi) zachęcamy do pomocy. Wystarczy, że dysponujecie komputerem lub urządzeniem mobilnym z dostępem do sieci Internet. Aby skorzystać z usługi Twój e-PIT potrzebne są:

  • kopia zeznania za rok 2018
  • informacja o osiągniętych dochodach za rok 2019 (np. PIT-11, PIT-40A/PIT-11A z ZUS)

Do usługi można także zalogować się korzystając z Profilu Zaufanego i bankowości elektronicznej.

Po zalogowaniu w serwisie podatki.gov.pl można zapoznać się z przygotowanym przez system zeznaniem, zmodyfikować je między innymi o przysługujące ulgi, jak również zatwierdzić i przekazać do właściwego urzędu skarbowego. Można również wypełnić krótki formularz PIT-OP wpisując KRS organizacji, której podatnik chce przekazać swój 1% podatku.

Warto pamiętać, że nadpłata wynikająca z zeznania złożonego za pomocą środków komunikacji elektronicznej zwracana jest w ciągu 45 dni, a w zeznaniu istnieje możliwość wskazania numeru rachunku bankowego.

źr.: zory.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

3 kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Łącznie w kraju jest 47 zakażonych

Koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce w błyskawicznym tempie. Czy zamkną sklepy?

Gen. Jarosław Mika zarażony koronawirusem czuje się dobrze

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close