AlarmRegion

Żory: „Mamy dość trucia nas!” Mieszkańcy zorganizowali protest przez urzędem miasta, toksyny, zakład

Protest przed urzędem miasta w Żorach. Mieszkańcy protestują przeciwko zatruwaniu środowiska przez jeden z zakładów produkujących części samochodowe.

 

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

-Wychodzimy na dwór, dzieci duszą się, kaszlą, mają czerwone oczy. Dziecko przyjmuje sterydy, podwójne dawki, bo się dusi. Wszystko jest dobrze, dopóki są zamknięte okna. Jak jej otwieramy od razu to czujemy – mówi Alicja Szołtysek, mieszkanka Żor.

-To był taki nieprzyjemny zapach, myśmy myśleli że to zapach od jakiś zwierzaków, a potem się okazało, ze to zatrucie jest środowiska naszego – mówi Wojciech Chodakowski, mieszkaniec Żor.

Protest przed urzędem miasta w Żorach. Mieszkańcy protestują przeciwko zatruwaniu środowiska przez jeden z zakładów produkujących części samochodowe
Protest przed urzędem miasta w Żorach. Mieszkańcy protestują przeciwko zatruwaniu środowiska przez jeden z zakładów produkujących części samochodowe

Mieszkańcy powołują się na opinię biegłego toksykologa, który udowodnił wpływ toksyn na ich życie. Dziś petycję przeciwko dalszej działalności zakładu złożyli prezydentowi. Ten zapewniał, że przyjrzy się jeszcze raz działalności zakładu.

-Zdrowie mieszkańców jest na pierwszym miejscu i dalej podtrzymuję, albo ten zakład będzie bezpieczny dla środowiska, albo nie będzie mógł działać – podkreślał Waldemar Socha, prezydent Żor.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zima w październiku? Nawet -5 STOPNI CELSJUSZA!!!

Silesia Marathon: na starcie ponad 3000 biegaczy! [WIDEO]

Katowice chcą oddychać i idą na wojnę ze SMOGIEM!
Mieszkańcy złożyli również Radzie Miasta wniosek w sprawie podjęcia uchwały z wytycznymi dla prezydenta miasta w celu ochrony ich życia i zdrowia. Zapowiadają, że nie ustąpią.

autor: Monika Lipiec
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close