Kategoria

ZTM zamawia autobusy elektryczne. Do Metropolii przyjedzie ich ponad 30

Zarząd Transportu Metropolitalnego uzupełnia tabor. Dzięki dofinansowaniom ZTM może pozwolić sobie na zakup 32 nowych autobusów o napędzie elektrycznym. Przetarg ogłoszono wczoraj, a gdy pojazdy zostaną zakupione to w połowie przyszłego roku trafią m.in. do Sosnowca.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że te elektryki to naprawdę świetny zakup, nieawaryjne pojazdy przynajmniej te, które użytkuje PKM Sosnowiec, także to jest jak najbardziej doskonała wiadomość mówi Rafał Łysy, UM w Sosnowcu.

Dobrą wiadomością jest również to, że wraz z autobusami ma pojawić się odpowiednia infrastruktura do ich obsługi, czyli m.in. 16 ładowarek pantografowych oraz 9 stacjonarnych, które już w wielu miejscach można spotkać. Jak mówią urzędnicy Metropolia stawia na elektromobilność, bo dla regionu oznacza to czystszą przyszłość.

– Cały czas podejmujemy wysiłki by żeby tych pojazdów nowoczesnych, bez emisyjnych było jak najwięcej, to ma służyć poprawie jakości naszego życia, bo chodzi o czyste powietrze mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący GZM.

ZTM zamawia autobusy elektryczne. Do Metropolii przyjedzie ich ponad 30
ZTM zamawia autobusy elektryczne. Do Metropolii przyjedzie ich ponad 30

-To też komfort podróżowania ponieważ takie autobusy nie emitują hałasu, a przynajmniej ten hałas jest dużo mniejszy niż w porównaniu do autobusów konwencjonalnych napędzanych np. olejem napędowympodkreśla Kamila Rożnowska, ZTM.

Zainteresowane przetargiem firmy oferty mogą składać do 5 maja br. Wartość całej inwestycji to 120 milionów złotych z czego 80 milionów pokryje dofinansowanie uzyskane z programu GEPARD II. Autobusy elektryczne i infrastruktura powędrują do Sosnowca, Gliwic, Katowic i Świerklańca.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rząd przyspiesza program szczepień! Wkrótce kolejne roczniki będą mogły się rejestrować!

Wojewoda śląski prosi studentów ŚUM: Pomóżcie nam w opiece nad chorymi na COVID-19

Zdziesiątkowana reprezentacja Polski na Anglię! Krychowiak i Piątkowski mają koronawirusa!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close