Region

Zwolnienia grupowe w PGG Silesia. Jak na razie mowa jest o zwolnieniu 250 osób

Rozpoczęły się rozmowy w sprawie zwolnień grupowych w kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Z działalności kopalni wycofuje się główny inwestor.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Dzisiaj, 10 sierpnia, rozpoczęły się rozmowy w sprawie zwolnień grupowych w kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Jak na razie mowa jest o zwolnieniu 250 osób. Cały proces zwolnień miałby się rozpocząć już od pierwszego września i trwać do marca przyszłego roku.

Powodem zwolnień ma być pogarszająca się sytuacja ekonomiczna zakładu, oraz wycofywanie się głównego, czeskiego inwestora. Wiosną tego roku załoga zgodziła się na 10-procentowe obniżenie zarobków. W zamian za to inwestor zgodził się na finansowanie zakładu do końca przyszłego roku. Niezbędne są jednak kolejne ograniczenia.

Z powodu zakażeń koronawirusem wśród górników w zakładzie trzeba było wstrzymać wydobycie. Za kilka dni minie miesiąc odkąd kopalnia nie wydobywa węgla.

Źródło: RMF24.pl

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close