Już po modernizacji. Oddział Chirurgii Onkologicznej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach otwarty
Z chirurgiczną precyzją – dzięki tej inwestycji cięć ratujących życia można będzie przeprowadzić więcej. Dziś uroczyście otwarto zmodernizowany oddział Chirurgii Onkologicznej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. Gibińskiego.
Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS
-Staramy się tutaj stworzyć taki ośrodek onkologiczny, który zajmuje się pełnym, kompleksowym zaopatrzeniem pacjenta. Dlatego interesuje nas nie tylko dobra diagnostyka, dobra terapia ale również skojarzone zaopatrzenie pacjenta rehabilitacyjne po zabiegu. Także wszystko jest istotne – istotne są warunki, w których przebywa jak i istotne jest pochylenie się nad nim aż do miejmy nadzieję pełnego wyzdrowienia – mówi Tomasz Kajor, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM.
Dzięki inwestycji na ponad 1000-u metrów kwadratowych powstał oddział z punktem pielęgniarskim. Dodatkowo wyposażony jest w pokój przygotowawczy, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, salę nadzoru poznieczuleniowego i salę w standardzie intensywnej opieki medycznej. Oddział jest bezpośrednio skomunikowany z blokiem operacyjnym.
-Po pierwsze to pomoże nam w tym, że skrócimy trochę kolejki, pacjenci będą mieli nowoczesny oddział i będą mieli dostęp do chirurgii onkologicznej w pełnym zakresie. Przede wszystkim jednak to powstało z zamiarem szkolenia studentów i to jest bardzo istotne, bo jeśli studenci dobrze się nie nauczą dobrze onkologii to na przyszłość źle będą diagnozowali, źle będą leczyli pacjentów – mówi dr hab. n. med. Zoran Stojcev, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Onkologicznej.
A same warunki, w których przebywa pacjent także mają ogromne znaczenie – przypomina prof. Krzysztof Składowski – krajowy konsultant w dziedzinie radioterapii onkologicznej.
-Leczenie onkologiczne to z reguły leczenie długie. Sama operacja, która oczywiście wydaje się zabiegiem co najwyżej parogodzinnym później z reguły jest uzupełniana o tzw. leczenie dalsze w ramach skojarzenia z radioterapią i chemioterapią a tu już czas liczymy wtedy w tygodniach albo miesiącach (…) i jeżeli te warunki są przyjazne dla pacjenta, jeżeli nie powodują dodatkowego stresu to i leczenie jest skuteczniejsze – wyjaśnia prof. Krzysztof Składowski, krajowy konsultant w dziedzinie radioterapii onkologicznej.
Puma pojawiła się na Śląsku! Mieszkańcy przerażeni, jest specjalny KOMUNIKAT!
Posypią się mandaty i zabrania dowodów rejestracyjnych! Na drogach rusza policyjna akcja SMOG
Silny wiatr w całej Polsce! Nadciąga gwałtowna zmiana pogody
Inwestycja kosztowała niemal 10 mln zł.
autor: Sandra Hajduk