KrajRegionWiadomość dnia

UWAGA!!! Dzisiaj w nocy zamykają autostradę A4 Katowice-Kraków

Jeśli wybieracie się w nocy z 30 września na 1 października autostradą A4 z Katowic na Kraków – to lepiej uważajcie i zaplanujcie podróż z zapasem czasowym. W nocy bowiem autostrada z Katowic na Kraków będzie zamykana!

 

 

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

W nocy z 30 września (poniedziałek) na 1 października (wtorek) w czasie operacji związanej z przestawieniem bramownicy przed Placem Poboru Opłat w Balicach (w km 399+500) wystąpią czasowe (do 15 minut) zamknięcia jezdni autostrady w kierunku na KRAKÓW. -Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zmienione oznakowanie przed miejscem wykonywania robót. Podróżnych udających się na lotnisko w Balicach prosimy o zaplanowanie podróży z odpowiednim zapasem czasowym – mówią przedstawiciele Stalexport Autostrada Małopolska.

Trwa obecnie ostatni etap wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. -Inwestycja prowadzona jest w sprawdzony, możliwie najbardziej przyjazny dla kierowców sposób – na krótkich odcinkach, z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku, z wyjątkiem dni kiedy przeprowadzana będzie zmiana organizacji ruchu. Remontowi nawierzchni towarzyszyć będą prace związane z poszerzeniem wlotów na place poboru opłat w Mysłowicach i w Balicach – czytamy na stronie Autostrady Małopolskiej.

Remont na A4 powoduje jednak utrudnienia w ruchu:

– na odcinku 6 km pomiędzy węzłem Jeleń, a Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, tj. od km 358 do km 352. Dwa zwężone pasy w obu kierunkach,

-w okresie od września do listopada 2019 r. na Placu Poboru Opłat w Balicach okresowo zamykane będą pasy poboru opłat, po jednym pasie w każdym kierunku. Od 1 października zamknięty będzie pas nr 9 w kierunku do Katowic, dedykowany wyłącznie dla elektronicznego poboru opłat (A4Go). Rolę pasa nr 9 przejmie sąsiedni pas nr 8 i będzie obsługiwał TYLKO elektroniczny pobór opłat. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zmienione oznakowanie na PPO Balice.

– w związku z robotami – poszerzeniem części zachodniej (od strony Katowic) Placu Poboru Opłat w Balicach, zmieniona została organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady. Na obu kierunkach zachowane zostały dwa pasy ruchu z ograniczeniem prędkości.

PRACE REMONTOWE NA OBIEKTACH MOSTOWYCH

1) między Węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach
(km 397) do końca roku 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy,
(km 389) do końca listopada 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

2) w rejonie węzła Mysłowice
(km 347) do listopada 2020 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

MODERNIZACJA ODWODNIENIA między węzłami Rudno i Chrzanów potrwa przez do 26 października 2019.

źródło: Stalexport Autostrada Małopolska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Puma pojawiła się na Śląsku! Mieszkańcy przerażeni, jest specjalny KOMUNIKAT!

Posypią się mandaty i zabrania dowodów rejestracyjnych! Na drogach rusza policyjna akcja SMOG

Silny wiatr w całej Polsce! Nadciąga gwałtowna zmiana pogody

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close