RegionWiadomość dnia

100-lecie Ruchu Chorzów: Jest specjalna wystawa, ale nie wiadomo co z resztą wydarzeń

W tym roku Ruch Chorzów świętuje swoje setne urodziny, chociaż o hucznych obchodach nie ma mowy. Pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała plany organizatorom . Większość imprez musiała zostać odwołana, ale kolejne etapy luzowania obostrzeń dają nadzieję, że uda się uratować jubileusz.

 

 

Co za dzbany! Ludzie kradną wodę z cmentarza w Katowicach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Nie tracimy nadziei, że jeszcze w tym roku uda się wrócić do tych planów, czyli chociażby do tej uroczystej gali, która miała być głównym punktem obchodów, do festynów, koncertów, turnieju piłkarskiego – wylicza Tomasz Ferens, rzecznik Ruchu Chorzów.

Na razie nie jest znany termin tych wydarzeń. Działacze stale monitorują sytuację. Kibicom na otarcie łez pozostają wirtualne akcenty przygotowane przez pasjonatów Ruchu, a także wyjątkowa wystawa, którą można oglądać w chorzowskim muzeum.

 

-Kibice, fani Ruchu mogą przyjść i w pewien sposób poczuć atmosferę wydarzeń toczących się na stadionie. Mogą zajrzeć do szatni i mieć taką namiastkę prawdziwego meczu czy po prostu obecności na stadionie – mówi Sławomir Kałuża, kurator wystawy.

Na wystawie można zobaczyć m.in. dokument pierwszego zarządu Ruchu czy puchar króla Maroka Muhammeda V. Na razie to kibicom „Niebieskich” musi wystarczyć.

Kibicom na otarcie łez pozostają wirtualne akcenty przygotowane przez pasjonatów Ruchu, a także wyjątkowa wystawa, którą można oglądać w chorzowskim muzeum.
Kibicom na otarcie łez pozostają wirtualne akcenty przygotowane przez pasjonatów Ruchu, a także wyjątkowa wystawa, którą można oglądać w chorzowskim muzeum.

-Obchodzimy stulecie klubu sportowego Ruch Chorzów i nie możemy robić tego co byśmy chcieli, nie możemy tego obchodzić hucznie, nie możemy się spotykać z kibicami, a wiadomo w kibicach jest siła, jest potęga po prostu i tak my sobie tego nie wyobrażali – mówi Krzysztof Pasieka, kibic Ruchu Chorzów.

Klub Sportowy Ruch Chorzów powstał 20 kwietnia 1920 roku. W swojej 100-letniej historii 14 razy zdobywał Mistrzostwo Polski. Obecnie o takich sukcesach kibice z Chorzowa mogą tylko pomarzyć.

 

autor: Piotr Muszalski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rybnik: Roczne dziecko wśród zakażonych koronawirusem! 87 przypadków nowych zakażeń

Odmrażanie gospodarki: Kiedy otwarcie parków rozrywki? Energylandia w Zatorze już gotowa!

15-latek w Rybniku wziął kumpli na przejażdżkę. Zakończyło ją dachowanie! [FOTO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close