RegionWiadomość dnia

70 nowych zakażeń koronawirusem na Śląsku! Skąd są przypadki? Sprawdźcie miasta!

Służby poinformowały o 70 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w woj. śląskim. W sumie, w popołudniowej fali w środę, 27 maja – w całej Polsce odnotowano ich 170. W jakich miastach i powiatach woj.śląskiego wykryto nowe przypadki koronawirusa?

 

 

Zobacz także: Lokale gastronomiczne na Śląsku mają problem z frekwencją


Szczegółowe dane na ten temat podał Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Wśród 70 nowych przypadków, 37 to pracownicy śląskich kopalń.

-Zakażeni zostali następni mieszkańcy województwa: 2 mieszkańców Gliwic (dziecko i mężczyzna w średnim wieku), 6 mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 86, najmłodszy 38 lat), mieszkanka powiatu bielskiego w średnim wieku, 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 60, najmłodszy 37 lat), mieszkanka Piekar Śląskich w sile wieku, mieszkanka Katowic w średnim wieku, mieszanka powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, młoda mieszkanka Żor, mieszkaniec powiatu rybnickiego w średnim wieku, mieszkaniec powiatu pszczyńskiego w średnim wieku, mieszkaniec Orzesza w średnim wieku, starsza mieszkanka powiatu gliwickiego, mieszkanka Gliwic w średnim wieku, 6 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 82, najmłodszy 24 lata), mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju w sile wieku, młoda mieszkanka Rybnika, mieszkanka Mikołowa w średnim wieku, młody mieszkaniec Tychów, mieszkaniec powiatu częstochowskiego w sile wieku i 37 pracowników kopalń – informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Obecnie zakażonych jest ponad 3,7 tys. górników, z czego ponad 2940 to pracownicy przebadani w testach przesiewowych. W sumie wykonano do tej pory ponad 42 tys. badań przesiewowych w zakładach górniczych.

Niestety, wzrósł bilans ofiar śmiertelnych COVID-19. W szpitalu w Raciborzu zmarła 75-letnia kobieta z Bytomia.

Po uwzględnieniu najnowszych danych, liczba zakażonych koronawirusem w całej Polsce wynosi już 22 473, z czego 1 028 to przypadki śmiertelne. W województwie śląskim mamy już potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów 7590 przypadków zakażeń. Zmarło do tej pory 195 osób. Służby sanitarne informują także o 1554 ozdrowieńcach. Liczba próbek zbadanych w woj. śląskim łącznie wynosi 72 173.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: WSSE w Katowicach, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rybnik: Roczne dziecko wśród zakażonych koronawirusem! 87 przypadków nowych zakażeń

Odmrażanie gospodarki: Kiedy otwarcie parków rozrywki? Energylandia w Zatorze już gotowa!

15-latek w Rybniku wziął kumpli na przejażdżkę. Zakończyło ją dachowanie! [FOTO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close