AlarmRegion

1000% normy pyłu zawieszonego? Proszę bardzo! SMOG szaleje nad Śląskiem!

Smog znów atakuje. Wczoraj i dziś stężenie pyłu PM10 w Rybniku przekroczyło 1000% normy. Podobne wskazania pokazały pomiary w Czechowicach – Dziedzicach.

 

 

Zegarmistrz z Bytomia przekonał się o sile internetu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Dzisiaj rzeczywiście jest źle i tak jest od wczoraj, bo dotychczas w grudniu mieliśmy zaskakująco dobrą jakość powietrza. Na 11 dni grudnia, aż przez 4 dni na terenie województwa śląskiego prawie wcale nie było przekroczeń. Mieliśmy jakość powietrza praktycznie taką jak latem – wylicza Andrzej Szczygieł, naczelnik Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Katowicach .

Rybnik od kilku lat edukuje swoich mieszkańców. Właśnie ruszyła czwarta odsłona kampanii antysmogowej Nie truj sąsiada. Grają w niej znani aktorzy Anna Dymna, Dariusz Gnatowski i Kabaret Młodych Panów.

-Wciąż niestety tak jest, że sąsiad sąsiadowi wilkiem i sąsiad sąsiada truje. Tym razem jest już ostro. Mówimy o paleniu węglem w niskosprawnych kotłach. Tego nie było, bo początek kampanii był bardzo edukacyjny, żeby nie palić byle czego w starych kotłach. Teraz idziemy dalej –

-Wciąż niestety tak jest, że sąsiad sąsiadowi wilkiem i sąsiad sąsiada truje - podkreśla Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy UM w Rybniku.
-Wciąż niestety tak jest, że sąsiad sąsiadowi wilkiem i sąsiad sąsiada truje – podkreśla Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy UM w Rybniku.

bo ta wiedza wydaje się być bardziej powszechna – podkreśla Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy UM w Rybniku.

Wiedza, która jednak nie zawsze przynosi efekty. Racibórz zapowiedział już, ze sięgnie po mocniejsze środki i chce całkowicie zakazać palenia węglem. Zakaz miałby obowiązywać po 2026 roku. W miejscach, gdzie nie będzie możliwości pociągnięcia sieci ciepłowniczej lub gazu, będzie można spalać pellet.

 

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szok i niedowierzanie! 27-latek oskarżony o brutalne zgwałcenie własnej matki!

Zygmunt Frankiewicz ostro przed wyborami w Gliwicach: „Strach pomyśleć, jak Moszyński będzie się zachowywał po wygranej”

Kierowca Porsche, który uderzył kobietę w twarz na pasach ma trafić do więzienia!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close