RegionWiadomość dnia

Katowice: Wigilia dla Samotnych 2019 w MCK będzie największą wigilią w Europie!

Trwają przygotowania do Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych. To największa taka Wigilia w Europie

 

 

Zegarmistrz z Bytomia przekonał się o sile internetu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Jeszcze trochę dni nam zostało, brakuje nam trochę produktów, ale myślę że je zbierzemy. Pół tony śledzi – co to jest, 200 kg karpia, konia potrzeba żywego do spektaklu teatralnego, słodyczy bardzo dużo no i torby na prezenty – tu jest taż taki apel, że szukamy ładne opakowania. Mamy piękne prezenty, więc chcemy je ładnie opakować – mówi Mikołaj Rykowski, założyciel i prezes Fundacji Wolne Miejsce.

Na wigilię w MCK będzie można dojechać bezpłatnymi autobusami. Na trasach pojawi się w sumie osiem linii, które dowiozą i odwiozą uczestników spotkania do domu.

-One będę jeździły praktycznie przez wszystkie miasta, które włączyły się w organizację i wsparcie tego wspaniałego wydarzenia. Chodzi o to żeby każdy, kto chce wziąć udział w tym spotkaniu miał możliwość dotarcia – mówi Jacek Brzezinka, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Metropolitalną wigilię dla Samotnych organizuje Fundacja Wolne Miejsce przy wsparciu wolontariuszy, sponsorów i samorządowców. W sumie zaangażowanych jest 18 miast a wigilia odbędzie się nie tylko w Katowicach, ale także m.in. we Wrocławiu czy Łodzi.

Trwają przygotowania do Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych. To największa taka Wigilia w Europie
Trwają przygotowania do Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych. To największa taka Wigilia w Europie

-Jest wiele osób, które chcą takiej pomocy. Być może nawet tego nie artykułują, być może się wstydzą. Nie wiem jakbyśmy reagowali będąc w tej sytuacji. Może mają dylemat czy zostać w domu przy telewizorze, czy przy radiu, czy przy świeczce w samotności czy wyjść do ludzi. To wymaga wielkiej odwagi i jeśli tak zrobią to oni będą bohaterami tego dnia – podkreśla Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

-Dzisiejsze życie sprawia, że ludzie są samotni albo z wyboru albo z różnych kolei życiowych jakie napotykają i wiemy, że nie wolno ich hierarchizować, tworzyć różnic między ludźmi stąd wiemy, że jest taka potrzeba do tego żeby samotnych wspierać i dlatego też takie uczestnictwo Świętochłowic w inspirowanych akcjach – uważa Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

W ubiegłorocznej metropolitalnej wigilii udział wzięło ok 3 tysięcy osób. Tegoroczna wigilia odbędzie się 24 grudnia o godzinie 16 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szok i niedowierzanie! 27-latek oskarżony o brutalne zgwałcenie własnej matki!

Zygmunt Frankiewicz ostro przed wyborami w Gliwicach: „Strach pomyśleć, jak Moszyński będzie się zachowywał po wygranej”

Kierowca Porsche, który uderzył kobietę w twarz na pasach ma trafić do więzienia!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close