PatronatyRegionSportWiadomość dnia

11. PKO Bytomski Półmaraton coraz bliżej! Koszulki i medale już gotowe! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Już 14 września ulicami Bytomia przebiegną uczestnicy 11. PKO Bytomskiego Półmaratonu. Po raz pierwszy właśnie bank PKO jest tytularnym sponsorem tego coraz bardziej prestiżowego biegu. Ale na tym nowości nie koniec – zapowiedziano bowiem, że od przyszłego roku na amatorów biegania i nordic walking czekać będzie prawdziwa petarda!

 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

W Biurze Promocji Bytomia odbyła się konferencja prasowa, zapowiadająca 11. edycję Bytomskiego Półmaratonu. W tym roku będzie to 11. PKO Bytomski Półmaraton. Bank PKO od jakiegoś czasu towarzyszy imprezie, teraz jednak został sponsorem tytularnym. Oznacza to nie tylko obecność na plakatach, bilbordach, na koszulkach i w nazwie imprezy – ale mnóstwo innych korzyści. Przede wszystkim tych dobroczynnych.

-Cieszymy się, że w tym roku biegacze pomogą nie jednemu, a dwójcie dzieci. To Mateusz i Kinga, rodzeństwo z Bytomia, dzieci które potrzebują leczenia i rehabilitacji, a dzięki biegowi i akcji „Biegnę dla…” uda się przekazać na pomoc dla nich pokaźną sumę. I dzięki oczywiście uczestnikom 11. PKO Bytomskiego Półmaratonu, którzy także włączają się w akcję – mówi Tomasz Wilk, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz PKO Bank Polski.

Pomiędzy wszystkimi zawodnikami rozlosowany zostanie samochód osobowy - w tym roku jest to Toyota Aygo!
Pomiędzy wszystkimi zawodnikami rozlosowany zostanie samochód osobowy – w tym roku jest to Toyota Aygo!

Bytomski Półmaraton z roku na rok zyskuje nie tylko na popularności, ale i na randze. To w tej chwili jedna z najważniejszych imprez biegowych nie tylko w regionie, ale i w kraju. -Miła mi poinformować, że 11. PKO Bytomski Półmaraton to już pierwsza dziesiątka najlepszych półmaratonów w Polsce. Wytrzymujemy dużą konkurencję, bo imprez biegowych z roku na rok jest coraz więcej, mamy coraz większe grono stałych bywalców, zapisują się nowi zawodnicy, zawsze na trasie widzimy nowe twarze nie tylko z Polski, ale i zza granicy, co świadczyć może o tym, że prestiż naszej imprezy rośnie z roku na rok – cieszy się Michał Napierała, dyrektor 11. PKO Bytomskiego Półmaratonu.

Na trasie 11. PKO Bytomskiego Półmaratonu zameldować się mogą zarówno zawodowi biegacze, których co roku nie brakuje, jak i amatorzy, którzy biegają dla frajdy. Łatwiej tym drugim będzie o tyle, że do wyboru są aż 3 dystanse – 21 kilometrów, 10,5 oraz 5. Więc każdy bez trudu dopasuje dystans do swoich możliwości. Oprócz biegaczy na trasie jak co roku zobaczymy także amatorów nordic walking. Każdy znajdzie także swoją kategorię.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kto obiecuje wyborczy nokaut na Śląsku i kogo chce posłać na deski?

UWAŻAJCIE!!! Będą zakładać blokady na koła!

Drewniany gigant gotowy! Największy drewniany rollercoaster powstał… gdzie?

 

-Jest przygotowanych 6 kategorii wiekowych dla pań oraz 7 dla panów. Są zapewnione nagrody nie tylko dla najlepszych wśród kobiet i mężczyzn, ale także dla najlepszego bytomianina, bo rok rocznie wielu spośród biegaczy wywodzi się właśnie z miasta – gospodarza imprezy. Nagrodę przewidziano także dla najstarszego uczestnika 11. PKO Bytomskiego Półmaratonu dodaje Michał Napierała, dyrektor 11. PKO Bytomskiego Półmaratonu.

Półmaraton zżył się z Bytomiem, podobnie jak i Bytom przybił już piątkę na stałe z biegową imprezą. Władze miasta podkreślają, że dołożą starań, aby Bytomski półmaraton był perła w biegowej koronie. I zrobią to osobiście.

 

-W tym roku wspieramy także 11. PKO Bytomski Półmaraton naszym uczestnictwem. Na trasie biegu zobaczymy wiceprezydentów oraz prezydenta Mariusza Wołosza, a także skarbnik miasta. To świetna promocja zdrowego trybu życia, sportu ale i miasta, bo wielu zawodników przeciera oczy ze zdumienia, podziwiając widoki podczas pokonywania trasy Bytomskiego Półmaratonu – mówił na konferencji prasowej wiceprezydent Bytomia, Adam Fras.

W tym toku na trasie czeka zawodników nowość – do większego wysiłku i lepszych wyników zagrzewać ich będą specjalne grupy kibiców! Dla nich także przewidziano nagrody – biegacze będą oceniać grupy oklaskami, a te oklaskiwane najczęściej i najmocniej – również dostaną od organizatorów 11. PKO Bytomskiego Półmaratonu specjalne nagrody!

Już od kilku lat start i meta Bytomskiego Półmaratonu znajdują się na parkingu centrum handlowego Atrium Plejada w Bytomiu
Już od kilku lat start i meta Bytomskiego Półmaratonu znajdują się na parkingu centrum handlowego Atrium Plejada w Bytomiu

 

Już od kilku lat start i meta Bytomskiego Półmaratonu znajdują się na parkingu centrum handlowego Atrium Plejada w Bytomiu. Także w tym roku ponad 1000 uczestników imprezy właśnie stąd wyruszy w trasę 11. PKO Bytomskiego Półmaratonu.

-To dla nas najwspanialsza impreza w ciągu roku. Czekamy zawsze na nią z utęsknieniem, w tym roku jako Plejada włączamy się w organizację półmaratonu już po raz 5. i na pewno nie ostatni. Cieszymy się, że możemy być częścią tego wielkiego, sportowego święta i trzymamy kciuki za wszystkich uczestników! – mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada w Bytomiu.

 

W tym roku dla uczestników biegu przygotowano specjalne, limitowane koszulki. Po raz pierwszy biegacze wyruszą na trasę w koszulkach koloru czarnego! Gotowe są już także medale w poszczególnych kategoriach. Trwają również zapisy na 11. PKO Bytomski Półmaraton. Do tej pory zapisało się na różne dystanse biegowe oraz nordic walking ponad 820 osób, ale organizatorzy przewidują, że licznik szybko przebije 1000 uczestników.

Tym bardziej, że kuszą nie tylko nagrody za poszczególne miejsca, ale i nagroda główna, na którą ma szansę każdy, kto ukończy bieg lub marsz nordic walking. Pomiędzy wszystkimi zawodnikami rozlosowany zostanie samochód osobowy – w tym roku jest to Toyota Aygo!

W tym roku dla uczestników biegu przygotowano specjalne, limitowane koszulki. Po raz pierwszy biegacze wyruszą na trasę w koszulkach koloru czarnego! Gotowe są już także medale w poszczególnych kategoriach
W tym roku dla uczestników biegu przygotowano specjalne, limitowane koszulki. Po raz pierwszy biegacze wyruszą na trasę w koszulkach koloru czarnego! Gotowe są już także medale w poszczególnych kategoriach

11. PKO Bytomski Półmaraton odbędzie się w tym roku 14 września. Do zobaczenia na trasie możemy powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, bo wśród startujących spotkacie także ekipę TVS Przetrenowani Team!

 

autor: Wojciech Żegolewski
zdjęcia: Wojciech Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close