RegionŚwiatWiadomość dnia

12 tys. zakażonych koronawirusem oraz 94 ofiary śmiertelne

Epidemia koronawirusa dotyka również Rosjan i jak podaje rosyjski sztab do walki z epidemią – 11 917 osób ma pozytywny wynik na obecność SARS-COV2, a 94 w wyniku COVID-19 zmarło. Tylko w ciągu ostatniej doby zostało wykrytych 1786 nowych przypadków. Czy w Rosji pandemia osiągnie takie rozmiary jak w Stanach Zjednoczonych?

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Rosja to jeden z najwiekszych na świecie krajów, który charakteryzuje ogromna liczba mieszkańców, różnorodność kulturalna i etniczna oraz…swoista medialna izolacja, która mimo zmiany systemu politycznego w latach 90-tych do dzisiaj jest mocno odczuwalna. Dane, które od początku epidemii w tym kraju trafiają do wiadomości publicznej są coraz bardziej zatrważające – tylko w ciągu ostatniej doby wykryto obecność SARS-COv2 u 1786 Rosjan! Powstaje pytanie czy jeśli koronawirus rozprzestrzenia się w takim tempie to dojdzie do tak ciężkiej w skutkach i tragicznej sytuacji jak w Stanach Zjednoczonych? Przypomnijmy również, że w najważniejszym mieście czyli Moskwie procedury bezpieczeństwa zostały wdrożone już dłuższy czas temu – Mer Moskwy nakazał ludziom powyżej 65 roku życia pozostanie w domach, jednocześnie dając im jednorazową zapomogę w wysokości 45 dolarów.

Jak podają reporterzy Polsat NewsW placówkach medycznych w Moskwie zaczęto podawać osocze pobrane od ozdrowieńców pacjentom z Covid-19 – poinformował w czwartek stołeczny sztab powołany do walki z epidemią. Dawcami osocza jest 11 osób, a leczonych tym sposobem jest siedmiu chorych. – Warto wspomnieć, że ten sposób leczenia był również stosowany wcześniej w Chinach i Korei Południowej. Krew osób, które ozdrowiały z COVID-19 zawiera przeciwciała pomocne w walce z chorobą – w USA i Niemczech prowadzono badania nad tą metodą, które jak potwierdzili naukowcy wypadły pomyślnie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czy każdy, nawet dzieci, będzie musiał zasłaniać nos i usta? ODPOWIADAMY

Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem. MZ poinformował o kolejnych 167 przypadkach

Czy można jechać wymieć opony na letnie? Jest stanowisko Ministerstwa Zdrowia!

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close