KrajRegionWiadomość dnia

MSZ żąda wydania wraku samolotu. Nota dyplomatyczna w rękach ambasadora Rosji

Od 10 lat 10 kwietnia w Polsce kojarzy się z katastrofą lotniczą do jakiej doszło z udziałem ówczesnego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego żony oraz wielu polityków i wojskowych. Biorąc pod uwagę wymiar tragedii, od długiego czasu temat ten jest również rodzajem sporu pomiędzy zwolennikami teorii zamachu oraz nieszczęśliwego wypadku. Dziś polski MSZ po raz kolejny wzywa stronę rosyjską  do wydania wraku Tupolewa, który rozbił się w drodze na rocznicę zbrodni katyńskiej.

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W dniu dzisiejszym temat rocznicy smoleńskiej nie schodzi z ust polityków i mediów. Jak co roku to moment zadumy i wspomnienia osób, które zginęły w tym nieszczęśliwym wypadku lotniczym. Przypomnijmy, że oprócz ówczesnego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego żony, na pokładzie maszyny Tupolew było wielu znanych polityków, dowódców wojskowych, a nawet ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Dziś po wielu latach Ministerstwo Spraw Zagranicznych ponownie wzywa stronę rosyjską do wydania wraku samolotu prezydenckiego, który dalej jest przetrzymywany twierdząc, że Żadna norma prawa międzynarodowego nie daje podstawy do przetrzymywania przez Rosję własności Polski –  Fakt Rosjanie po dzień dzisiejszy nie wydali szczątków maszyny, która 10 kwietnia 2010 r. o 8:41 głównie z powodu mgły, runęła na ziemię zabijając 96 osób, które były wtedy na pokładzie. Jaka będzie reakcja Rosji? Czy kiedykolwiek Polska otrzyma wrak? Pamiętajmy również, że temat katastrofy smoleńskiej podzielił Polaków na dwie frakcje – tych, którzy twierdzą, że był to typowy, nieszczęśliwy wypadek lotniczy oraz tych, którzy widzą w tym spisek i zamach.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czy każdy, nawet dzieci, będzie musiał zasłaniać nos i usta? ODPOWIADAMY

Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem. MZ poinformował o kolejnych 167 przypadkach

Czy można jechać wymieć opony na letnie? Jest stanowisko Ministerstwa Zdrowia!

źródło: Twitter MSZ

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close