RegionŚwiatWiadomość dnia

20 tysięcy delegatów! Gigantyczna impreza w Katowicach. Światowe Forum Miejskie ONZ już w 2022 roku

Około 20 tysięcy osób będzie uczestniczyć w Światowym Forum Miejskim ONZ, które odbędzie się w 2022 roku w Katowicach. Prezydent Marcin Krupa i minister Jerzy Kwieciński podpisali porozumienie dotyczące współpracy przy jego organizacji. W wyścigu Katowice pokonały najpierw cztery inne, polskie miasta, a później te z całego świata.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Decyzja rządu była absolutnie jednomyślna. Wszyscy ministrowie byli przekonani, że Katowice to najlepsza kandydatura na organizatora Światowego Forum Miejskiego. I czas pokazał, że to była absolutnie słuszna decyzja, no bo Katowice zostały wybrane. Warto wspomnieć, że mieliśmy naprawdę bardzo dużo znaczących konkurentów – mówi Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

Światowe Forum Miejskie ONZ będzie dotyczyło polityki miejskiej i rozwoju miast, to kolejne duże wydarzenie w Katowicach po szczycie klimatycznym. Miasto już kalkuluje, ile pieniędzy zostawią goście. Szacuje się że kwoty będą się wahały od 160 do 600 zł na osobę. Na razie nie wiadomo, ile Katowice będzie kosztowała organizacja szczytu. Wiadomo, że jego organizacja będzie wiązała się z utrudnieniami, podobnie jak w przypadku szczytu klimatycznego.

– Podobnie, tylko cała przestrzeń, która jest potrzebna do przeprowadzenia tej konferencji jest nieco mniejsza niż w przypadku COP’u, a więc troszkę mniej utrudnień będzie. Chcemy też zrobić tak, żeby termin organizacji był zbliżony jak najbardziej do wakacji szkolnych, a więc wtedy, kiedy jest okres urlopowy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Hasło Światowego Forum Miejskiego ONZ będzie brzmiało „Katowice w sercu zmian”.

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Mężczyzna z bronią w Superjednostce? Policja przeszukuje ogromny blok w centrum!

Drugi z kiboli Ruchu, który pobił piłkarza GKS Tychy zatrzymany! To 19-latek

Gigantyczna kolejka pod NBP! 5 złotych z Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich to hit!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close