Region

Żory stworzyły Szlak Żorka. W mieście pojawiła się kolejna figurka

Kolejny Żorek pojawił się w Żorach! W związku z 60-leciem kina „Na Starówce” przed jego wejściem pojawił się Żorek z rolką filmową.

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

To już czwarta figurka przedstawiająca maskotkę miasta, która nawiązuje do charakterystycznych miejsc w Żorach. Dotychczas mogliśmy podziwiać Żorka trzymającego płonącą pochodnię, pozdrawiającego zwiedzających Muzeum Ognia. Przy Barze Mlecznym „Krówka”, znajdującym się przy ul. Szeptyckiego gości wita Żorek-łasuch. Rynek natomiast, zdobi Żorek czytający książkę. W ubiegłym roku figurki zostały naprawione, oczyszczone i odnowione.

Dzięki inicjatywie Urzędu Miasta oraz propozycjom i głosowaniu mieszkańców jeszcze w tym roku „Szlak Żorka” zostanie rozbudowany.  Po Żorku-filmowcu kolejnymi figurkami, które staną się ozdobą miasta będą: Żorek-baseballista, Żorek-strażak oraz para zakochanych – Żorek i Żorka, która stanie przy Urzędzie Stanu Cywilnego. Niewykluczone, że w przyszłości powstaną nowe figurki, które wspólnie mają tworzyć „Szlak Żorka”.

Źródło: UM Żory

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kto podpalił samochody na Wyszyńskiego? Za podpalacza wyznaczono nagrodę! [FOTO]

„Oddajcie nasze pieniądze!!!” Wściekli górnicy z kopalni Pniówek przyszli pod siedzibę JSW [WIDEO]

Przedszkolaki z Będzina przygotowały prezent dla królowej Elżbiety II na jaj 93. urodziny!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close