Region

Powrót do szkół uczniów podstawówek. Jakie zasady obowiązują?

Od dziś, 25 maja, w szkołach podstawowych będą organizowane zajęcia dla klas I-III. Uruchomione zostały także konsultacje dla 8-klasistów i maturzystów. Jednocześnie nadal będzie organizowana nauka zdalna.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

 

Mimo, że od dzisiaj można rozpocząć zajęcia w szkołach podstawowych i konsultacje dla uczniów, w wielu miastach nie zdecydowano się na taki krok.

W woj. śląskim, gdzie jest najwięcej przypadków zarażenia koronawirusem, na otwarcie szkół nie zdecydowały się na przykład Katowice. Władze miasta czekają na poprawę sytuacji, ale na badania nauczycieli się nie zdecydowały. Kolejna możliwa data uruchomienia szkół w Katowicach to 1 czerwca.

W środę część szkół planuje otworzyć Bytom. To zależeć będzie jednak od wyników badań nauczycieli. Szkół na razie nie otwierają też m.in. Gliwice i Ruda Śląska. Od dziś będzie można natomiast przyprowadzać na zajęcia najmłodszych uczniów w Sosnowcu czy Chorzowie.

Wytyczne MEN, MZ i GIS

W grupie będzie mogło przebywać do 12 uczniów. W uzasadnionych przypadkach za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę dzieci – nie więcej jednak niż o dwoje. Przy określaniu liczby uczniów w grupie należy uwzględnić także rodzaj niepełnosprawności uczniów. W miarę możliwości do grupy przyporządkowani są ci sami nauczyciele.

Jedna grupa uczniów ma przebywać w wyznaczonej i w miarę możliwości stałej sali. Minimalna przestrzeń do zajęć dla uczniów w sali nie może być mniejsza niż 4 m kw. na jedną osobę (uczniów i nauczycieli).

Odległości między stanowiskami dla uczniów powinny wynosić minimum 1,5 m (1 uczeń – 1 ławka szkolna). Z sali, w której będzie przebywać grupa, należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można umyć, uprać lub dezynfekować.

Sale, w których przebywają uczniowie należy wietrzyć co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

Źródło: RMF24.pl, GOV.pl, MZ

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zasady funkcjonowania placówek oświatowych i żłobków [AKTUALIZACJA 25.05.2020]

Koszmar w Rybniku! Matka wyrzuciła 11-miesięczne dziecko oknem! W jakim jest stanie?

Landrynki wciąż uziemione. WIZZ AIR wydłuża zawieszenie lotów do i z Polski

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close