KrajRegion

Prawo jazdy do wymiany! Trzeba będzie za to zapłacić [ZMIANY W PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO]

Bezterminowe prawo jazdy nie jest już wydawane w Polsce. Kierowcy posługujący się takim dokumentem, będą musieli go wymienić, za co trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

 

Obecnie dokument poświadczający prawo do jazdy wydawany jest na nie dłużej niż 15 lat. Zależy to jednak od stanu zdrowia, zwłaszcza wad wzroku.

Kierowcy, którzy otrzymali dokument przed zmianą przepisów posiadają bezterminowe prawo jazdy, ale będą musieli je wymienić.

Ostateczny termin wymiany prawa jazdy mija w 2033 roku. Po wymianie dokumentu otrzymamy nowy, terminowy na 15 lat.

Za wymianę dokumentu prawa jazdy zapłacimy z własnej kieszeni. To tzw. opłata ewidencyjna i wynosi 100,5 zł. Stawka ta może jednak ulec zmianie, ponieważ dokumenty wymieniać będziemy najwcześniej w 2028 roku.

Ci, którzy nie będą wymieniać bezterminowego prawa jazdy a przystąpią do uaktualniania dokumentu, któremu skończy się ważność, zapłacą dodatkowo 200 zł za badania lekarskie.

Od lipca 2020 roku nie będziemy musieli mieć prawa jazdy przy sobie.

Wprowadzone zmiany dotyczą także tego, iż opłaty za kolejne podejścia do egzaminów wpływają do budżetu państwa, a nie do poszczególnych WORD-ów. Dzięki temu wynagrodzenia egzaminatorów nie są powiązane z wynikami egzaminów. Rząd tą zmianą chce podnieść zdawalność egzaminów na prawo jazdy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Była reprezentantka Polski w ciężkim stanie! Koszmarny wypadek pod Bielskiem-Białą!

Za złe warunki sanitarne w aucie. Będą nowe mandaty! Za co jeszcze?

Śląskie: NIE SZCZAJ CHAMIE W NASZEJ BRAMIE. Gdzie wisi taki kontrowersyjny baner?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close