KrajRegion

496 zakażeń koronawirusem w woj.śląskim. Nie żyją 22 osoby

496 zakażeń koronawirusem w województwie śląskim. W regionie zmarły 22 osoby – to bilans wynikający z najnowszych danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

O 15 nowych przypadkach zakażeń w województwie śląskim poinformowało Ministerstwo Zdrowia w sobotę, 4 kwietnia, popołudniu.

Resort zdrowia poinformował także o śmierci kolejnych czterech osób zakażonych koronawirusem z województwa śląskiego. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej,

W izolacji domowej leczyć się będzie przez kolejne dni mieszkaniec Katowic w średnim wieku oraz mieszkanka Bielska-Białej w sile wieku. Są w dobrym stanie zdrowia.

Dodatnie okazały się próbki pobrane od 7 pacjentów szpitala nr 2 w Bytomiu oraz 4 pacjentów hospitalizowanych w zakładzie pulmonologii w NZOZ Tarnowskie Góry.

Do szpitala zakaźnego w Tychach trafił mężczyzna w sile wieku z powiatu cieszyńskiego oraz mieszkanka Sosnowca w sile wieku. Są w dobrym stanie.

Dobre wiadomości płyną ze szpitali z oddziałami zakaźnymi w naszym województwie. Dwa ujemne wyniki wykazały próbki pobrane od 67-letniej pacjentki, która leczyła się w szpitalu w Chorzowie. Groźnego wirusa zwalczył także organizm 64-letniego mieszkańca Blachowni, który hospitalizowany był w szpitalu w Częstochowie im. NMP. Tutaj także kurował się mieszkaniec w sile wieku z gminy Dębowiec, który również może wrócić wyleczony do domu. Koronawirusa w organizmie nie ma także młody mieszkaniec Będzina – badania molekularne jego próbek okazały się ujemne. Co ciekawe, mężczyzna leczył się w swoim domu pod nadzorem sanepidu oraz lekarza zakaźnika.

Na tą chwilę w izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju przebywa 15 pacjentów. Jeden pacjent został dziś wypisany, gdyż po badaniach próbek okazało się, iż nie jest zakażony. Jak przekazał nam prezes goczałkowickiego uzdrowiska Tomasz Kordon, wsparcie okazali mieszkańcy miejscowości Wola, którzy poprzez zbiórkę przekazali takie rzeczy jak kawa, herbata czy środki czystości – trafią one bezpośrednio do osób przebywających w izolatoriach. Jak zapewnia prezes, również rodzina może zaopatrzyć swoich izolowanych bliskich w najpotrzebniejsze rzeczy – wystarczy, że członek rodziny przywiezie je zapakowane w szczelne worki jednorazowe i przekaże je kadrze, a ta z kolei pacjentowi.

Przed 9 szpitalami strażacy PSP rozstawiają właśnie namioty przeznaczone do triażu pacjentów. Chodzi o szpitale w Zawierciu, Zabrzu, Pilchowicach, Wodzisławiu Śl., Bystrej, Siemianowicach Śl., Bielsku-Białej, Czeladzi i Rudzie Śląskiej. Pierwsze namioty stanęły już trzy tygodnie temu, w pierwszej kolejności przed tymi szpitalami, które mają oddziały zakaźne. Są to placówki włączone w tzw. system podwyższonej gotowości, a tych jest dziś 37. Namioty mają być wykorzystywane przez kadrę medyczną do „wyłapywania” spośród zgłaszających się pacjentów tych osób, które mogą być zakażone koronawirusem. Namioty pełnią więc funkcję przyszpitalnych polowych izb przyjęć.

Łącznie w województwie śląskim jest 496 zakażonych koronawirusem. Z powodu wirusa z Chin zmarły 22 osoby (dane MZ na 4 kwietnia, godzina 17).

Źródło: materiały prasowe

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Gospodarka stoi, ruszają zwolnienia grupowe! To początek lawiny?

Zespół Pilár i proboszcz katedry Chrystusa Króla nagrali teledysk z Telewizją TVS! [WIDEO] Saving Love to przesłanie ufności na trudny czas!

Matury próbne przez internet to porażka? Strona padała, testy sprzed lat 😉 [WIDEO]

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close