RegionWiadomość dnia

500 zł albo postępowanie karne za wjazd do lasu quadem! Czy warto?

Eksploracja niedostępnych terenów albo wyścig z patrolem leśników. Adrenalina związana z nielegalnym wjazdem do lasu może kosztować 500 zł. Może też się skończyć postępowaniem karnym. Jednak kierowcy quadów w okresie letnim nagminnie łamią prawo.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Jazda quadem w okresie letnim w lesie wywołuje odpowiedni zastrzyk adrenaliny u wielu kierowców. Eksploracja nieznanych terenów, czy nawet ucieczka przed patrolem leśnym, to elementy tej”gry”, która trwa juz długo. Jednak pamiętać trzeba, że to nielegalny proceder, który jest karany mandatem w wysokości 500 zł, albo nawet postępowaniem karnym. – Quady i crossy nie brzmią dobrze w lesie – przekonują leśnicy. Co roku od wiosny do jesieni strażnicy leśni walczą z procederem rozjeżdżania lasów i rezerwatów przyrody. – czytamy na łamach Radia Katowice. 

Jak tłumaczy Tomasz Kurek, komendant straży leśnej w Nadleśnictwie Katowice, kierujący pojazdami silnikowymi w lasach nic sobie nie robią z obowiązujących przepisów. Co więcej dla zwykłej draki, uciekają przed patrolami. Warto pamiętać, żer trop typu działania wpływają źle na otaczającą nas przyrodę. Lasy mają swoje naturalne ścieżki, które nie muszą być niszczone przez quady, czy motocykle typu motocross. – A za nielegalny wjazd grozi mandat nawet w wysokości 500 złotych lub postępowanie karne. Strażnicy leśni regularnie patrolują te tereny i starają się zwalczać nieuprawnione wjeżdżanie pojazdami silnikowymi na tereny leśne. – czytamy na stronie Radia Katowice. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W ciągu najbliższych dni Polska otworzy granice. Granice w całej UE mają zostać otwarte do końca czerwca

Parki Rozrywki otwarte dla turystów! Tłumy przed Energylandią i Legendią [WIDEO]

Sukces lekarzy z Gliwic! Wyleczyli z koronawirusa 94-letnią kobietę! [FOTO]

źródło: Radio Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close