Region

Parki Rozrywki otwarte dla turystów! Tłumy przed Energylandią i Legendią [WIDEO]

Ze względu na epidemię koronawirusa, uroczyste otwarcie nowego sezonu w parku rozrywki
Energyladnia odbyło się później niż w poprzednich latach. 6 czerwca czerwoną wstęgę przeciął sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy wraz z właścicielami obiektu i ich dziećmi.

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

 

Były fanfary, konfetti i podziękowania dla rządu za umożliwienie działalności Energyladnii w sezonie 2020. O
9:45 przez ogromną bramę parku, weszli pierwsi turyści, większość kierowała się w stronę najważniejszej
atrakcji parku, czyli Hyperiona – szybkiej kolejki typu rollercoaster.

Otwarcie drzwi Energylandii dla gości oznaczało przygotowanie obiektu według nowych zasad obowiązującego reżimu sanitarnego. Park rozrywki posiada m.in. kamery termowizyjne do przesiewowego badania temperatury ciała.

Jesteśmy pełni nadziei, że Energylandia wróci do czasu dawnej Energylandii z roku 2019 i że nie zabraknie tutaj uśmiechniętych twarzy, uśmiechniętych rodzin no i przede wszystkim satysfakcji z pobytu w parku rozrywki – mówi Kris Kojder, rzecznik prasowy parku rozrywki Energylandia .

W województwie śląskim od dzisiaj można również odwiedzać Legendię, wesołe miasteczko położone w parku chorzowskim. Moc atrakcji czeka na gości spragnionych wrażeń. Pracownicy wesołego miasteczka zapewniają, że obiekt jest odpowiednio przygotowany. Wytyczne w tego typu miejscach są podobne jak np. w parkach miejskich czy jakichkolwiek przestrzeniach otwartych. Liczy się dystans i dezynfekcja.

Ludzie troszkę nieśmiało, ale już zaczynają do naszego parku przyjeżdżać, także mamy nadzieje, że rzeczywiście te dwa miesiące czasu, które straciliśmy, my jako Legendia, ale także nasi goście, tego czasu dobrej zabawy nadrobimy teraz w tym okresie wakacyjnym – mówi Izabela Kieliś, Legendia .

Działalność wznawiają również sale zabaw dla dzieci. Zasady podobne jak w przedszkolach czy żłobkach, lecz o zachowaniu dystansu społecznego wśród dzieci nie ma mowy.

Sądzę, że są bezpieczne, niekoniecznie będą zachowywały ten odstęp, ale będziemy im o tym przypominać, bo jednak dzieciaki chcą się ze sobą bawić i spędzać razem czas – mówi Aleksandra Dudek, pracownik Smerfolandii .

Luzowanie kolejnych obostrzeń pozwala na powolny, lecz sukcesywny powrót do normalności. Pandemia jest pod kontrolą, co nie zmienia faktu, że dzięki badaniom przesiewowym pojawiają się kolejne ogniska zakażeń SARS-COV2.

Autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Osobom ze Śląska pokojów nie wynajmujemy. Turystyczne hejtowanie Ślązaków ma się dobrze [WIDEO]

Śląskie: Galerie handlowe opustoszeją? Najemców przez epidemię nie stać na czynsze!

Sukces lekarzy z Gliwic! Wyleczyli z koronawirusa 94-letnią kobietę! [FOTO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close