RegionWiadomość dniaZdrowie

Sukces lekarzy z Gliwic! Wyleczyli z koronawirusa 94-letnią kobietę! [FOTO]

Ozdrowieńców, którzy pokonali koronawirusa cały czas w województwie śląskim przybywa. Ale są szczególne przypadki, które warto pokazać i którymi lekarze też chcą się pochwalić. Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach, na czas pandemii COVID-19 zamieniony w szpital jednoimienny, często informuje o ozdrowieńcach. ten przypadek jest jednak szczególny!

 

 

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Lekarze z gliwickiego szpitala nr 4 wyleczyli skutecznie z koronawirusa 94-letnią pacjentkę! –U naszej 94-letniej pacjentki testy dały wyniki ujemne, a to oznacza, że seniorka pokonała koronawirusa i może zostać wypisana ze Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy Zygmunta Starego 20, który od 1 maja 2020 jest szpitalem zakaźnym jednoimiennym – cieszą się lekarze z gliwickiej placówki.

To najstarsza pacjentka, która wygrała w naszej placówce batalię z niebezpiecznym patogenem i zapewne jedna z najstarszych w Polsce. – Radość w tym przypadku jest podwójna – podkreślają przedstawiciele personelu medycznego – dodają przedstawiciele gliwickiej „czwórki”.

❤️ U naszej 94-letniej pacjentki testy dały wyniki ujemne, a to oznacza, że seniorka pokonała koronawirusa i może zostać…

Opublikowany przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach Piątek, 5 czerwca 2020

To nie pierwsze takie przypadki w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Wcześniej ze szpitala wypisano dwie pacjentki w wieku ok. 70 lat, które także wygrały z COVID-19. Co ważne, obie były ciężkimi przypadkami, bowiem wymagały także stałego dializowania.

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Katowicach, liczba ozdrowieńców, a więc osób z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały wynosi w naszym województwie już 2222.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach/WSSE w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Rafał Trzaskowski zdąży zebrać podpisy? [WIDEO]

Matura 2020: Jak będzie pisany egzamin dojrzałości w pandemii koronawirusa? [WIDEO]

Śląskie: Chcecie ominąć korki? Pomoże Wam policja. Odpalono specjalną mapę [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close