KrajRegionWiadomość dnia

Osobom ze Śląska pokojów nie wynajmujemy. Turystyczne hejtowanie Ślązaków ma się dobrze [WIDEO]

„Państwa ze Śląska nie obsługujemy” – o sytuacjach, gdy odmawia się mieszkańcom województwa śląskiego noclegów w hotelach i pensjonatach w innych regionach Polski jest coraz głośniej. W Śląskiej Izbie Turystycznej także przyznają, że podobne sygnały od mieszkańców Śląska się pojawiają.

 

 

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


-Jeżeli chodzi o biura podróży o taką odmowę skierowaną do grupy, to był tylko jeden przypadek, gdzie grupa nie została przyjęta tylko dlatego, że przyznał się właściciel biura, że organizuje to dla rodzin, dla górników z okolic Rybnika i od razu została przerwana rozmowa telefoniczna, absolutnie nie chcieli przyjąć. Natomiast jeżeli chodzi o klienta indywidualnego, to tych telefonów jest troszeczkę więcej, ale nie za dużo. Na szczęście nie za dużo, to są pojedyncze przypadki – mówi Jadwiga Wieczorek, prezes Śląskiej Izby Turystycznej.

Osobom ze Śląska pokojów nie wynajmujemy. Turystyczne hejtowanie Ślązaków ma się dobrze
Osobom ze Śląska pokojów nie wynajmujemy. Turystyczne hejtowanie Ślązaków ma się dobrze

Przypadki w których zaproponowany został późniejszy termin, bądź po prostu – termin za rok. W Śląskiej Izbie Turystycznej podkreślają jednak, że równie niepokojące są sygnały mówiące o tym, że turyści ze śląska znajdują za szybą na przykład kartkę z obelgami. Na sytuację uwagę zwrócił także europoseł ze Śląska Łukasz Kohut. Podkreśla on, że to, że Śląsk, jako jedyny, masowo wykonuje testy nie może być powodem do odrzucania i hejtu. Prosi też, by takie sytuacje zgłaszać do niego.

-Będziemy w każdym takim przypadku po prostu reagować bezpośrednio już u danego hotelarza, czy w danym szpitalu, bo pojawiły się pierwsze wiadomości. Pierwsza wiadomość jaką wczoraj dostałem, to właśnie taki przypadek w szpitalu, gdzie ktoś został nie przyjęty na oddział ze względu na to, że pochodzi z rodziny górniczej. Więc niestety takie przypadki się zdarzają – podkreśla Łukasz Kohut, europoseł ze Śląska.

Europoseł skierował też pisma do ministra sprawiedliwości i Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Rafał Trzaskowski zdąży zebrać podpisy? [WIDEO]

Matura 2020: Jak będzie pisany egzamin dojrzałości w pandemii koronawirusa? [WIDEO]

Śląskie: Chcecie ominąć korki? Pomoże Wam policja. Odpalono specjalną mapę [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

14 thoughts on “Osobom ze Śląska pokojów nie wynajmujemy. Turystyczne hejtowanie Ślązaków ma się dobrze [WIDEO]”

 1. Jestem Zagłębianinem ale znam Ślązakôw także górników pracujących w kopalniach, niestety, ale osoby o których myślę są całkowicie, że tak to nazwę „niereformowalne”, praktycznie od samego początku epidemii robiły sobie z covid zwyczajne môwiąc kolokwialnie JAJA, zresztą nie tylko oni sami bo jak słyszałem ich otoczenie także.
  Dlatego widząc podejście ludzi do sprawy już nie jakiejś wielkiej higieny ale zwykłego noszenia maseczek czy rękawiczek, nie dziwi mnie zachorowalność na Śląsku, nonszalancja i nieodpowiedzialność zbierają żniwo a potem płacz bo Hanysów piętnują :))

  1. Mam nadzieję Pan nie pracuje na Śląsku tylko w Zagłębiu i wypowiada się Pan o górnikach bo dobrze zna Pan ich charakter pracy i weryfikuje ich Pan po własnych obserwacjach ! Ja pracuje w miejscu gdzie przychodzą górnicy i opowiadają Ci, którzy byli chorzy jak dokładnie to wszystko związane z COVID 19 wyglądało-te całe procedury…. szkoda jak kopalnie były dochodowe Śląsk nie odłączył się od pozostałej części Polski, każdy czerpał z tego korzyści a teraz kiedy jest polski węgiel„ niedochodowy „ to Śląsk nagle beee… rano jedziesz do pracy to już korki na 86 bo zagłębie pędzi do pracy na Śląsk do Hanysów!! A po co skoro to takie głąby???

  2. Panie Stanisławie
   Proszę ograniczyć stosowanie żelu do dezynfekcji rąk,bo wyraźnie panu to szkodzi.
   Wręcz podejrzewam,że stosuje go pan doustnie.Treść pana wypowiedzi wyraźnie na to wskazuje.
   Pozdrawiam i życzę zdrowia.

  3. Jestes właśnie takim Gorolem fałszywym który i sra w gniazdo w którym mieszka niestety Zagłębie to też Ślask

   1. Właśnie odłączyć . Dawno to już miało mieć miejsce wstyd i pogarda że zagłębie jest w Śląsku .Śląsk na to nie zasługuje na Sosnowiec ?

 2. Zawsze i wszędzie powtarzam, że największym zagrożeniem na całym świecie, jest ludzki strach. Bo taki człowiek jest nieobliczalny i nieprzewidywalny.

 3. W przyszłym roku jak wszystko wróci do normy, te pokoje możecie się głęboko do dupy wsadzić. Ludzie ze Sląska są pamiętliwi. Biada jak Wy na Sląsk przyjedziecie.

 4. Powinni wszyscy zbankrutowac i wszystkie pensjonaty zarazic covid19.Debile z polski centralnej i potomkowie ruskich przesiedlenców ja bym otwozyl pensjonat inny dla nich niedaleko Krakowa

  1. Nie blisko krakowa, tylko blisko Katowic około 25-30 km a od Tychów jeszcze bliżej bo około kilkanaście km, a od Krakowa jakieś 60-70 km 😉 też jestem zdziwiony, ale nie uwierzyłam puki sobie nie zmierzyła na geoportalu 😉

 5. Po tym już widać dlaczego w tym kraja Są rządy ciemnogrodu tacy ludzie to popierają jakieś 50% . Można tepactwem manipulować jak się chce . Dlaczego nikt nie choruje W KGHMie ? Bo jest rentowny . To biznes i polityka i manipulowanie .

 6. To teraz można zobaczyć jaki polski naród jest głupi i mają mózgi mniejsze niż kura,.zamiast trzymać się razem i nawzajem się wspierać to jest taki naród głupi bo nie mogę nazwać tego gorzej! WSZYSCY ZAPOMNIELI JAK CALY NARUD WALCZYL PRZECIWKO KOMUNIZMU A TERAS CO SIE DZEJE SZKODA SŁÓW ZE POLSKI NARÓD JEST TAK GŁUPI I MAJA IQ PONIZEJ ZERA.TRZEBA WAM GLOSNO POWIEDZEC ZE NA KORONAWIRUSA SIE NIE UMIERA JEST TO ZMUTOWANY WIRUS GRYPY DEBILE!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close