RegionWiadomość dnia

Aż 96 nowych zakażeń koronawirusem na Śląsku. Rośnie też liczba wyleczonych [KORONAWIRUS 5.06.2020]

Dynamicznie rośnie liczba zakażonych koronawirusem w województwie śląskim. W popołudniowej fali wyników testów na obecność COVID-19, z ponad 200 pozytywnych, 96 jest z woj.śląskiego. Dobrą informacją jest ta, że równocześnie rośnie liczba wyleczonych z koronawirusa.

 

 

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Gdzie wykryto nowe przypadki koronawirusa w woj.śląskim? Szczegóły podał Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

-Badania genetyczne potwierdziły zakażenia wśród kolejnych mieszkańców: 42 pracowników kopalni Zofiówka, młodego mieszkańca Knurowa, 2 mieszkańców Tychów (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), 3 mieszkanek powiatu mikołowskiego (starsza, w sile wieku i młoda), mieszkańca powiatu tarnogórskiego w średnim wieku, 3 mieszkańców Gliwic (kobieta w średnim wieku i 2 mężczyzn: młody i w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (2 kobiety: starsza i w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku), młodego mieszkańca powiatu będzińskiego, starszej mieszkanki Mysłowic, 5 mieszkańców Żor (najstarszy 70, najmłodszy 32 lata), młodej mieszkanki powiatu żywieckiego, mieszkańca powiatu rybnickiego w średnim wieku, 2 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (starsza kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkańca Rudy Śląskiej w sile wieku, 2 mieszkańców Zabrza (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców Chorzowa (kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna), 2 mieszkańców Dąbrowy Górniczej (kobieta i mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (starsza kobieta i młody mężczyzna), 12 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 90, najmłodszy 62 lata), 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 56, najmłodszy 21 lat), starszej mieszkanki Rybnika, 2 mieszkańców powiatu raciborskiego (mężczyzna w średnim wieku i młoda kobieta), 2 mieszkanek powiatu cieszyńskiego (w średnim wieku i w sile wieku) – informuje ŚUW w Katowicach.

Niestety. Wzrósł w naszym regionie bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa. W szpitalu w Gliwicach zmarli: 70-letni mężczyzna z powiatu gliwickiego, 76–letni mężczyzna z Bytomia, 45-letnia kobieta z powiatu gliwickiego, w szpitalu w Tychach 76-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego i w szpitalu w Cieszynie 70-letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego

-89 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. 9 z nich wymagało leczenia szpitalnego pod opieką lekarzy, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy wyleczony ma 86 lat i mieszka w Rudzie Śląskiej, najmłodszy ma 2 lata i mieszka w Gliwicach. Obecnie mamy już 2222 wyleczonych z Covid-19 – informują służby.

W sumie wg nowych danych, liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 25 410 osób, z czego 1 137 to przypadki śmiertelne. W województwie śląskim mamy potwierdzonych testami 8963 zakażeń koronawirusem. Zmarło do tej pory 235 osób. Walkę z COVID-19 wygrało 2222 ozdrowieńców.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Rafał Trzaskowski zdąży zebrać podpisy? [WIDEO]

Matura 2020: Jak będzie pisany egzamin dojrzałości w pandemii koronawirusa? [WIDEO]

Śląskie: Chcecie ominąć korki? Pomoże Wam policja. Odpalono specjalną mapę [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close