AlarmRegionŚwiat

6 osób zginęło, 3 ranne. Jak i dlaczego doszło do strzelaniny w Ostrawie? [NOWE FAKTY]

Sześć osób nie żyje, a trzy są ranne – to bilans ataku 42-letniego mężczyzny w Szpitalu Uniwersyteckim w czeskiej Ostrawie. Mężczyzna wszedł do szpitala po godzinie 7 rano i otworzył ogień na oddziale ratunkowym. Pięć osób zginęło na miejscu, szósta zmarła na stole operacyjnym.

 

 

Zegarmistrz z Bytomia przekonał się o sile internetu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Siódmy pacjent jest po operacji, w bardzo ciężkim stanie, leży na OIOMie. Jeden pacjent ma poważne obrażenia, ale nie zagrażające jego życiu. Ostatni z lekkimi obrażeniami będzie hospitalizowanymówi Roman Gregor, lekarz.

Po ataku mężczyzna uciekł ze szpitala. Policja szybko opublikowała w mediach jego wizerunek i rozpoczęła poszukiwania, między innymi za pomocą śmigłowca. Gdy policjantom udało się namierzyć samochód podejrzanego, ten zastrzelił się.

– Zabezpieczyliśmy nagrania z kamer ze szpitala i na tej podstawie przygotowaliśmy portret podejrzanego. W międzyczasie przesłuchaliśmy świadków, ale nie wskazali oni mocnych dowodów. Podejrzanego zidentyfikowaliśmy we współpracy z jego rodziną – mówi Tomas Kuzel, szef morawsko-śląskiej policji.

6 osób zginęło, 3 ranne. Jak i dlaczego doszło do strzelaniny w Ostrawie? (fot.Paweł Jędrusik)
6 osób zginęło, 3 ranne. Jak i dlaczego doszło do strzelaniny w Ostrawie? (fot.Paweł Jędrusik)

Policjanci ustalili, że sprawca to 42-letni mieszkaniec Opawy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że miał zaatakować pacjentów, ponieważ twierdził, że nie udzielono mu prawidłowej opieki w szpitalu.

– Pacjenci, którzy znajdowali się w szpitalu i nie byli ofiarami są jeszcze pod opieką psychologów, jest im udzielana pomoc psychologiczna. Oprócz psychologów są obecni także pracownicy zarządzania kryzysowego, a także służby porządkowemówi Lukas Humpol, psycholog.

Po kilku godzinach służby zaczęły wpuszczać do budynku ewakuowane osoby.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Strzelanina w szpitalu w Ostrawie. Napastnik popełnił samobójstwo

Ministranci z Katowic nagrali cover ONA BY TAK CHCIAŁA Ronnie Ferrari. Jest epicko! [WIDEO]

Wybuch gazu w Szczyrku miał związek z przerwaniem gazociągu! Biegli są pewni [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close