KrajRegionWiadomość dnia

64% badanych dobrze ocenia działania rządu w sprawie epidemii COVID-19

Najnowsze badanie CBOS ujawnia, że aż 64% Polaków ocenia działania rządu w związku z epidemia koronawirusa dobrze. Warto dodać, że notuje się stabilność poglądów na temat rządu w tej materii od czerwca. Rząd najlepiej oceniaj.a osoby powyżej 55 roku życia.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Najlepiej politykę rządu w tym zakresie oceniają ludzie powyżej 55. roku życia, mieszkańcy wsi, badani z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym, ankietowani o miesięcznych dochodach per capita w gospodarstwie domowym poniżej 1500 zł i od 1500 do 1999 zł.czytamy na łamach Polsat News.

Mowa o wyrażonym w badaniu 64% poparciu działań rządu w związku epidemia koronawirusa w Polsce. Warto dodać, że 29% badanych ocenia działanie rządu w tym zakresie negatywnie. CBOS zaznacza również, że pozytywna ocena Polaków utrzymuje się od czerwca, czyli od ostatniego przeprowadzonego badania. Tu dane są stabilne i nie odnotowywany jest spadek. – Do najbardziej krytycznych w opiniach należą ludzie do 44. roku życia, szczególnie mający od 25 do 34 lat mieszkańcy dużych miast – przede wszystkim tych liczących co najmniej pół miliona ludności, osoby najlepiej wykształcone i sytuowane. czytamy dalej na łamach Polsat News. W związku z kolejnymi „rekordami” potwierdzonych dziennych przypadków zakażenia koronawirusem jest mowa o powrocie restrykcji. 45 % Polaków ocenia, że rząd luzuje obostrzenia w odpowiednim tempie. 34 % jest odmiennego zdania.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sąd Najwyższy potwierdza ważność wyborów. Andrzej Duda prezydentem

24 zł za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków! GDDKiA daje zielone światło na podwyżki

Śląskie: Ruszyło masowe sprawdzanie maseczek w autobusach! [WIDEO]

źródło: Polsat News
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close