KrajRegion

80 firm, 4 województwa. Policja zlikwidowała gigantyczną mafię paliwową! [WIDEO]

Mafia paliwowa rozpracowana przez policję. Po wielu miesiącach pracy Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej udało się dotrzeć do osób, które sprzedawały przerobione z oleju smarowego paliwo nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy. Generowało to ogromne straty finansowe.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Funkcjonariusze weszli do 80 firm, biur rachunkowych i mieszkań zlokalizowanych w różnych częściach kraju. Był to teren woj. śląskiego, ale również 4 innych województw. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli bardzo duże ilości dokumentacji dotyczącej obrotu, transportu i sprzedaży olejów napędowych oraz smarowych. Zatrzymano 14 osób w tym dwie kobiety – mówi mł. asp. Olaf Burakiewicz, KWP Katowice.

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zmieniali przeznaczenie oleju smarowego na olej napędowy, ale nie odprowadzali od niego podatku. Następnie sprzedawali produkt po cenie z podatkiem VAT. Budżet Państwa stracił około 40 mln zł z podatków, a poza tym nawet wyprano 126 mln zł pochodzących z przestępczego procederu. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, a jedna osoba miała kierować całą grupą. Sześć osób zostało aresztowanych.

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polacy będą mogli robić zakupy w każdą niedzielę i święta. Od 2020 roku

Ulewny deszcz i silny wiatr na południu Polski. Najwięcej opadów na Śląsku i w Małopolsce

Półnagie kobiety w Śląskiej Izbie Lekarskiej. Lekarki rozebrały się nie bez powodu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close