RegionWiadomość dnia

9 listopada rusza Metropolitalna Noc Teatrów! 25 najlepszych spektakli w teatrach w całym regionie!

W piętnastu teatrach, na kilkunastu scenach będzie można zobaczyć 25 najlepszych spektakli minionego sezonu, a także nowości i premiery przygotowane specjalnie na 10 Noc Teatrów Metropolii.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Zaczynamy 9 listopada o godz 17 wyjątkowym koncertem bajkowe piosenki wszech czasów. Potem przenosimy się na małą scenę, gdzie obejrzymy spektakl Mariacka 5, w reżyserii Lecha Majewskiego – mówi Maciej Pezdek, Teatr Rozrywki w Chorzowie.

Bo sobotnia metropolitalna noc teatrów to repertuar dramatyczny i komediowy, w stylu klasycznym lub offowym – warsztaty i spotkania z ludźmi teatru.

-Nasza metropolitalna noc teatrów będzie się kręciła wokół sztuki Moliera w reżyserii Rudolfa Zioło. W związku z tym wszystkie akcje w teatrze – będą się działy w epoce, z której sztuka pochodzi, a więc baroku – mówi Jacek Jabrzyk, dyrektor artystyczny Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

 

Na noc teatrów w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie wszystkie miejsca są już zajęte. Tu zainteresowanie zaskoczyło nawet organizatorów.

-Udało nam się w tym roku sprzedać 268 biletów na główny spektakl Karolcia, który gramy dziś o godz 16. Bilety na dodatkowe atrakcje, które zorganizowaliśmy z okazji nocy teatrów – też już są w 100 procentach wyprzedane – podkreśla Patrycja Kundro, Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Bilety na spektakle, jak co roku podczas Nocy Teatrów, są w promocyjnych cenach, a niektóre spośród przedstawień można obejrzeć za darmo. Dodatkowo uczestnikom wydarzeń Górnośląsko- Zagłębiowska Metropolia daje możliwość bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską- autobusami, trolejbusami i tramwajami.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Mężczyzna z bronią w Superjednostce? Policja przeszukuje ogromny blok w centrum!

Drugi z kiboli Ruchu, który pobił piłkarza GKS Tychy zatrzymany! To 19-latek

Gigantyczna kolejka pod NBP! 5 złotych z Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich to hit!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close