Region

Śląskie: Kibol aresztowany za napad rabunkowy

Policjanci zatrzymali 28-latka powiązanego ze środowiskiem bielskich pseudokibiców, podejrzanego o napad rabunkowy. Kibol pobił w jednym z bloków na Osiedlu Karpackim 24-latka, żądając od niego 40 tys. złotych.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do zdarzenia doszło podczas długiego weekendu w jednym z bloków na bielskim Osiedlu Karpackim. W sobotę po południu do jednego z mieszkań, w którym przebywał 24-latek ze swoją znajomą, doszło do napadu. Napastnik zaatakował przebywającego w mieszkaniu mężczyznę i zażądał od niego 40 tys. złotych. Agresor bił i groził swojej ofierze. Napadnięty mężczyzna nie wydał jednak pieniędzy. W między czasie jego znajomej udało się uciec z mieszkania i wezwać pomoc. Kiedy bandyta zorientował się, że na miejsce może już jechać policja — zbiegł. Na szczęście napadnięty mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zabezpieczyli ślady i ustalili okoliczności, w jakich doszło do napadu. Kryminalni z bielskiej dwójki rozpoczęli śledztwo. Policjanci sprawdzali, skąd napastnik mógł dowiedzieć się, że napadnięta para może w mieszkaniu przechowywać dużą sumę gotówki, zbierali i zabezpieczali dowody przestępstwa. Policjanci sprawdzali nagrania z monitoringu miejskiego i poszukiwali świadków przestępstwa. Wspierani przez śledczych z wydziału kryminalnego bielskiej komendy ustalili pojazd, którym przyjechał sprawca napadu. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego o napad mężczyzny i po kilku godzinach na jednej z uliczek Osiedla Beskidzkiego zauważyli poszukiwany pojazd. Zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą samochodu siedział 28-letni mieszkaniec Bielska-Białej, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez napadniętego w mieszkaniu mężczyznę. Policjanci zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu jego tożsamości i kryminalnej przeszłości okazało się, że ma on związek z półświatkiem pseudokibiców jednego z bielskich klubów piłkarskich.

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej zebrali przeciwko niemu solidny materiał dowodowy i mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Za przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 12 lat. Śledczy wystąpili do bielskiego sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd po rozpoznaniu sprawy aresztował podejrzanego o rozbój pseudokibica na 3 miesiące.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Mężczyzna z bronią w Superjednostce? Policja przeszukuje ogromny blok w centrum!

Drugi z kiboli Ruchu, który pobił piłkarza GKS Tychy zatrzymany! To 19-latek

Gigantyczna kolejka pod NBP! 5 złotych z Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich to hit!

 

źr. KMP Bielsko-Biała

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close