SportWiadomość dnia

Andrzej Rogiewicz i Katarzyna Golba zwycięzcami Silesia Marathon 2020 [WIDEO]

1218 wystartowało w głównym biegu Silesia Marathon 2020 – największej biegowej imprezie w naszym regionie z metą na Stadionie Śląskim. Najszybciej 42-kilometrową trasę pokonał Andrzej Rogiewicz z Grudziądza wyprzedzając Mateusza Mrówkę z Radlina i Rafała Czarneckiego z Bliżyna. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Golba z Katowic przed Lidią Czarnecką z Bliżyna oraz Małgorzatą Rencz z Orzesza.

Śląskie kopalnie do likwidacji! To już postanowione! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Pogoda nie dopisała, ale frekwencja już tak. Mimo ulewnego deszczu, ponad 3 tys. uczestników stanęło na starcie kilku biegów składających się na Silesia Marathon. Zawodnicy mogli spróbować swoich sił przebiegając dystans 50, 42 oraz 21 km. Nowe obostrzenia sanitarne wymusiły podział uczestników na grupy, które startowały co kilka minut. Wielki finał imprezy wraz z ceremonią rozdania nagród dla najlepszych biegaczy, odbył się na Stadionie Śląskim.

1218 wystartowało w głównym biegu Silesia Marathon 2020 - największej biegowej imprezie w naszym regionie z metą na Stadionie Śląskim
1218 wystartowało w głównym biegu Silesia Marathon 2020 – największej biegowej imprezie w naszym regionie z metą na Stadionie Śląskim

Pogoda nie dopisała, ale frekwencja już tak. Mimo ulewnego deszczu, ponad 3 tys. uczestników stanęło na starcie kilku biegów składających się na Silesia Marathon

autor: Bartosz Bednarczuk/slaskie.pl