RegionŚwiatWiadomość dnia

Aparat ma w oczach, klisze w głowie. Paweł Jędrusik z TVS nominowany do Grand Press Photo

Śląscy fotoreporterzy nominowani do najważniejszej nagrody w Polsce. Grand Press Photo to konkurs przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo fotografią prasową. Sama nominacja jest już wielkim wyróżnieniem.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Na pewno jest to jakieś wyróżnienie, docenienie pracy, którą wykonaliśmy. Temat,który akurat jeden z tych tematów, które wysyłałem to taki, który uznałem, że jest jakby takim podsumowaniem całorocznej pracy, więc po prostu jest to w jakiś sposób i jakby to powiedzieć trzeba dalej robić swojemówi Irek Dorożański, fotoreporter nominowany w konkursie Grand Press Photo.

Aparat ma w oczach, klisze w głowie. Paweł Jędrusik z TVS nominowany do Grand Press Photo
Aparat ma w oczach, klisze w głowie. Paweł Jędrusik z TVS nominowany do Grand Press Photo

Nominowany w jednej z kategorii jest również nasz redakcyjny kolega Paweł Jędrusik. Udokumentował na swoich zdjęciach prace grupy wolontariuszy „korona Jaworzno”, którzy pomagali osobom starszym oraz niepełnosprawnym między innymi w sprzątaniu mieszkań czy w życiu codziennym. Jedno z tych zdjęć znajduje się w ósemce wyróżnionych.

-To jest pierwszy raz gdy zostałem nominowany w konkursie Grand Press Photo, staram się rok rocznie wysyłać zdjęcia na ten konkurs, natomiast tak jak wspomniałem w tym roku w edycji 2020 udało się, że zostało nominowane w kategorii „życie codzienne”- mówi Paweł Jędrusik, reporter TVS, nominowany w konkursie Grand Press Photo.

Irek Dorożański to świetnie znany nie tylko na Śląsku fotoreporter, nominowamy w tegorocznej edycji Grand Press Photo
Irek Dorożański to świetnie znany nie tylko na Śląsku fotoreporter, nominowany w tegorocznej edycji Grand Press Photo

Do konkursu zgłoszono w tym roku 4517 zdjęć. Oceniane były w kilku kategoriach zdjęć pojedynczych, a także reportaży, i projektów dokumentalnych. W tym roku jednak przeważają przede wszystkim dwa ważne w tematy; koronawirus i strajk kobiet. Same obrady trwają około 3 dni i to właśnie wtedy każdy z jurorów informuje na jakie wartości będzie zwracać uwagę

-W tym roku było to dosyć proste do przewidzenia dlatego, że ten rok zdominowały dwie kluczowe sprawy. To jest sprawa pandemii, która dotyczyła wszystkich ludzi nie tylko w Polsce i to jest taka rzecz najmocniejsza i temat, który dotyczył no grupy ludzi w Polsce to były te strajki ale myślę, że temat pandemii jest znacznie ważniejszy bo dotyczy ogółu społeczeństwa – mówi Arkadiusz Gola były juror GPP, Dziennik Zachodni.

Przewodniczącym jury jest co roku laureat World Press Photo, natomiast członkami są uznani fotoreporterzy i fotoedytorzy z kraju oraz zagranicy. Laureatów tegorocznej edycji poznamy w przyszłym tygodniu.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabójca policjanta z Raciborza jest w szpitalu w Rybniku. Ma dostać trzy zarzuty [WIDEO]

Na Śląsk dotarły kolejne dostawy szczepionek. Punkty Szczepień Masowych pracują pełną parą

Bogatsi za żłobek w Katowicach nie zapłacą więcej? Wojewoda mówi, że to niekonstytucyjne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close