RegionWiadomość dnia

Apel Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej do pacjentów

Lekarze i dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej apelują do pacjentów, aby nie zaniedbywali dolegliwości, na które cierpią.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Osoby z poważnymi chorobami dochodzą do etapu, w którym wyleczenie jest niemożliwe – wyjaśnia dr n. med. Marek Drążkiewicz, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego.

Szpital Wojewódzki jest szpitalem bezpiecznym. Wszyscy pracownicy wyposażeni są w środki ochrony osobistej. Na bieżąco odbywa się również dezynfekcja pomieszczeń i szpitalnej aparatury. Dodatkowo każdy pacjent jest przed operacją badany na obecność SARS – CoV-2. W placówce działają wszystkie poradnie specjalistyczne.

Marek Drążkiewicz przyznaje, że w obawie przed koronawirusem chorzy odwołują planowe zabiegi, bo boją się kontaktu z lekarzami. – Utarło się przekonanie, że w szpitalu łatwiej zakazić się SARS –CoV-2. To nieprawda. Wielu lekarzy, pielęgniarek, położnych zostało już zaszczepionych przeciwko nowemu wirusowi – mówi lekarz.

Specjalista dodaje, że bardziej niebezpieczne jest dla chorych czekanie w domu i przekonanie, że dolegliwości same miną. – Zapewniam, że tak się nie stanie – podkreśla. – Ze zdziwieniem obserwujemy, że jest mniej osób z zawałami serca, czy udarami mózgu. Przecież te choroby nie zniknęły. Niestety pacjenci, którzy na nie cierpią, nie zgłaszają się do szpitala – wyjaśnia Drążkiewicz.

Strach przed zakażeniem SARS – CoV-2 sprawia, że część chorych przychodzi po pomoc za późno. – Do Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej trafiają pacjenci z tak zaawansowanymi chorobami krążenia, że w przypadkach, które wcześniej gwarantowały całkowite wyleczenie, teraz musimy przeprowadzać amputację kończyn – mówi dr Drążkiewicz.

Specjaliści ze Szpitala Wojewódzkiego przypominają, że chorzy mają znacznie większe szanse na poprawę stanu zdrowia, gdy operacje przeprowadzane są planowo. W momencie, gdy zabieg trzeba wykonać w związku z zagrożeniem życia, to prawdopodobieństwo wyleczenia jest znacznie mniejsze.

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W katastrofie helikoptera pod Pszczyną zginął znany śląski biznesmen [WIDEO]

Słynny podróżnik, Aleksander Doba nie żyje. Zmarł po zdobyciu Kilimandżaro

Wycinka w Parku Śląskim. Ponad 90 drzew idzie pod topór [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close