RegionWiadomość dnia

„Bądź jak Jezus” bez dofinansowania miasta Mysłowice! Radni mówią NIE

Festiwal „Bądź jak Jezus” od 10 lat na stałe wpisuje się w kalendarz mysłowickich wydarzeń kulturalnych. Jednak w tym roku wniosek o dofinansowanie festiwalu kwotą 150 tys. złotych z budżetu miasta został odrzucony. Dlaczego?

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

„Bądź jak Jezus” od zawsze był wspierany przez Urząd Miasta Mysłowice. Tym razem stało się inaczej – festiwal nie otrzymał wnioskowanego wsparcia w kwocie 150 tys. złotych. Przeciwko głosowali nawet radni PiS! Co zatem się stało?

– Przecież od zawsze organizacją festiwalu zajmował się MOK. Jeśli radni mieli wątpliwości, to mogliśmy głosowanie budżetu dla MOK przenieść na kolejną sesję. Jestem przekonany, że chodzi o polityczną wojnę przeciwko prezydentowi. Szkoda tylko, że cierpią na tym imprezy kulturalne. OFF Festival już straciliśmy. Niewykluczone, że bez wsparcia miasta „Bądź jak Jezus” też przeniesie się gdzie indziej komentuje na łamach Wyborczej Andrzej Dombek, pierwszy zastępca przewodniczącego rady miasta. 

Z relacji, którą możemy przeczytać w Gazecie Wyborczej wynika, że głosowanie nie dotyczyło tylko wsparcia dla festiwalu a całego dofinansowania dla Miejskiego Ośrodka Kultury w kwocie 2 mln złotych. Kondycja finansowa miasta jest raczej średnia stąd radni poprosili o dokładną rozpiskę na co MOK potrzebuje aż tylu pieniędzy. Nie doczekali się więc zagłosowali przeciwko. Najbardziej zdziwiło „Nie” radnych z ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość. Ci pretensje kierują do prezydenta Wójtowicza jakoby miał w tym wszystkim celowe działanie.

Prezydent w Wyborczej tak komentuje sprawę – Radni w każdej chwili mogli rozdzielić uchwały i głosować za dotacją na MOK oraz osobno za przekazaniem środków na organizację festiwalu ekumenicznego. Jeden z radnych PiS mówi, że jeśli intencje prezydenta są naprawdę szczere to na najbliższej sesji rady miasta zgłosi pomysł by nad dofinansowaniem dla festiwalu zagłosować raz jeszcze.

Do sprawy napewno wrócimy w najbliższym czasie spokojnie czekając na dalszy rozwój wydarzeń.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

Ministerstwo Zdrowia wydało KOMUNIKAT w sprawie koronawirusa w Polsce

Book trailer do „Śladu” Przemysława Żarskiego już w sieci. Trwa premiera jego drugiej książki!

źródło: Gazeta Wyborcza

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close