Region

Barszcz Sosnowskiego w Zawierciu! Miasto bierze się za jego likwidację

Groźny dla ludzi Barszcz Sosnowskiego w Zawierciu! Teraz miasto bierze się za jego likwidację! To roślina, która jest niebezpieczna dla ludzi i zwierząt ze względu na bardzo silne właściwości parzące.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Największe zagrożenie stwarzają jej skupiska występujące w pasach dróg, ścieżek rowerowych oraz w okolicach terenów rekreacyjnych. By zwalczanie barszczu Sosnowskiego na terenach leśnych było skuteczniejsze, podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Nadleśnictwem Olkusz – informuje miasto.

Działania prowadzone są w trzech etapach.

Najpierw pracownicy urzędu, straż miejska oraz ochotnicza straż pożarna przeprowadzi inwentaryzację miejsc, gdzie występuje niebezpieczna roślina.

Później urzędnicy zamierzają zwalczać rośliny występujące na terenach należących do miasta przy pomocy preparatów chemicznych. – Opryski przeprowadzane są przez przeszkolonych strażaków OSP Kromołów, OSP Żerkowice, OSP Marciszów i OSP Bzów. Odbywać się będą w maju i czerwcu, a zostaną powtórzone w sierpniu – czytamy w urzędowym komunikacie.

Ostatnim etapem będzie ocena skuteczności działań i sporządzenie dokumentacji fotograficznej. – Będzie ona bazą porównawczą do inwentaryzacji, która zostanie przeprowadzona w 2022 roku – dodają urzędnicy.

Jednocześnie urząd apeluje do mieszkańców, którzy zauważą ogniska występowania Barszczu Sosnowskiego o zgłaszanie tego faktu bezpośrednio do Centrum Monitoringu i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego.

Źródło i foto: UM Zawiercie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PMS czyli Punkty Masowego Szczepienia powstają na Śląsku. W Katowicach przy Placu Sejmu Śląskiego

Ile wydamy na świąteczne zakupy w tym roku? Na pewno sporo

POTĘŻNY biurowiec powstanie przy DTŚ w Katowicach. To nowy budynek prokuratury

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close