Region

Będą protestować przed Komendą Miejską Policji w Jaworznie

Organizatorzy jaworznickiego Strajku Kobiet otrzymali wezwania na policję w celu złożenia wyjaśnień w sprawie zorganizowania zgromadzeń 27 października, 1 i 11 listopada, a także 27 stycznia. Teraz zapowiadany jest protest przed komendą policji.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Zgodnie z pismem otrzymanym od policji organizatorzy mają złożyć wyjaśnienia w związku ze złamaniem przepisów o organizacji zgromadzeń w związku z epidemią. Przesłuchania mają odbyć się 24 lutego o godzinie 11 i wtedy też zapowiadany jest protest przed Komendą Miejską Policji.

Będą protestować pod Komendą Miejską Policji w Jaworznie
Będą protestować pod Komendą Miejską Policji w Jaworznie

Jak informuje portal jaw.pl inicjatorzy strajków już w ubiegłym roku składali wyjaśnienia sanepidowi. Groziła im wtedy grzywna w wysokości od 5 do 10. tys. zł. – Spontaniczne spacery w ramach protestu są jak najbardziej w czasie obecnego kryzysu aborcyjnego dozwolone, zaś nakładanie kar za to jest sprzeczne z Konstytucją. Nie damy się zastraszyć!powiedział wtedy portalowi jaw.pl jeden z inicjatorów strajków, Waldemar Włoch.

Źródło: jaw.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Naukowcy z WST pracują nad pionierską metodą leczenie płuc, zniszczonych przez koronawirusa!

Znikają obostrzenia w kulturze, ale nie wszystkie miejsca się otwierają. Dla dużych kin to zbyt duże ryzyko

Od 1 kwietnia wchodzi podwyżka cen biletów! Autobusy i tramwaje puste, wpływów mniej o 100 mln!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close