AlarmKrajRegion

Będzie ogłoszenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. I to bardzo szybko!

Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julia Przyłębska zarządziła ogłoszenie wyroku TK w sprawie aborcji. Ma to się stać najpóźniej 2 listopada.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, jaki podjął Trybunał Konstytucyjny ma zostać niezwłocznie opublikowane w Dzienniku Ustaw. Tak zarządziła prezes TK, Julia Przyłębska. Wg Rządowego Centrum Legislacji – ma się to stać nie później, niż 2 listopada.

Wyrok ws. aborcji Trybunał Konstytucyjny ogłosił 22 października, orzekając jako niezgodne z Konstytucją RP prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Takie orzeczenie TK zapadło większością głosów, tylko dwóch sędziów trybunału złożyło w tej kwestii zdanie odrębne.

Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej orzekł, iż niezgodne z polską konstytucją jest przerywanie ciąży, jeżeli przesłanka jest eugeniczna. A to oznacza, że zgodnie z polskim prawem, aborcji będzie można dokonać już tylko w dwóch przypadkach – jeżeli ciąża stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia matki, a także kiedy istnieje uzasadnione podejrzenie, że ciąża nastąpiła na skutek czynu zabronionego – np. gwałtu.

Po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego,w setkach polskich miast kobiety wyszły na ulice. Protesty trwają nieprzerwanie od ubiegłego czwartku i z każdym dniem przybierają na sile.

Co oznacza decyzja prezes TK o publikacji wyroku ws. aborcji? To, że wyrok zostanie opublikowany niezwłocznie w odpowiednim dzienniku urzędowym – w takim, w którym publikowana była ustawa z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży – czyli w Dzienniku Ustaw.

Jak informuje TVN – orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego zostało już wydane i trafiło do Rządowego Centrum Legislacji. W Dzienniku Ustaw pojawi się najpóźniej 2 listopada. Wyrok TK ws. aborcji znajdziecie TUTAJ

 

Źródło: Konkret24
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W piątek możliwa decyzja o całkowitym lockdownie!

Ponad 10 tys. nowych zakażeń, 45 osób nie żyje! Koronawirus wg Ministerstwa Zdrowia

Tychy: chory na koronawirusa uciekł z karetki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close