AlarmRegionWiadomość dnia

Tychy: chory na koronawirusa uciekł z karetki!

Policja z Tychów zatrzymała mężczyznę, który uciekł z karetki pogotowia przed szpitalem. Mężczyzna miał pozytywny wynik testu na COVID-19. 49-latek usłyszał już zarzut spowodowania zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej, narażając przy tym inne osoby. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 8 lat więzienia.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Policjanci z Tychów zostali powiadomieni o ucieczce z karetki pogotowia zakażonego pacjenta. Mężczyzna miał być obywatelem Czech, a oddalił się sprzed szpitala w Tychach. Okazało się, że zamówił on taksówkę i chciał jechać do Katowic, jednak z uwagi na nerwowe zachowanie i trudności z porozumiewaniem się, kierowca przywiózł mężczyznę przed komendę. Pasażer jednak wysiadł z taksówki i zaczął uciekać. Taksówkarz szybko powiadomił mundurowych, a ci skutecznie zapobiegli kolejnej ucieczce pacjenta. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, stróże prawa wydawali polecenia, do których mężczyzna się stosował. Następnie 49-latka przejęła załoga pogotowia ratunkowego. Kierującego taksówką poinformowano o zaistniałej sytuacji i pilnym kontakcie z sanepidem.

Uciekinierowi przedstawiono zarzut spowodowania zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej, narażając tym samym inne osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu 49-latek został tymczasowo aresztowany. Popełnione przestępstwo jest zagrożone karą 8 lat więzienia.

Służby sanitarne ustalają i docierają do osób, które mogły mieć kontakt z mężczyzną. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Źródło: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 24 października cała Polska to CZERWONA STREFA. Za dwa tygodnie możliwy kompletny LOCKDOWN

Ogromne protesty ws. zakazu aborcji na Śląsku! W Katowicach protestujący i policja pod katedrą! [ZDJĘCIA]

Seniorzy nie powinni wychodzić z domu. Apel premiera Mateusza Morawieckiego

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close